Komentované zprávy bank:
Česká spořitelna a II. pilíř a ČSOB pomáhá se vším


24. 05. 2017  00:08     Miroslav Zeman     komentáře (0)

STŘEDEČNÍ SERIÁL - KOMENTOVANÉ ZPRÁVY BANK: Opět přinášíme další díl komentovaných tiskových zpráv z bank. Opět budeme komentovat s lehkou dávkou ironie a nadhledu. Tentokrát se budeme věnovat České spořitelně, Sberbank a ČSOB.

Komentované zprávy bank: Česká spořitelna a II. pilíř a ČSOB pomáhá se vším
Komentované zprávy nejsou přesnými či seriózními zprávami o krocích bank a jejich náplni. Jedná se o odlehčený komentář a ironizování tiskových zpráv z bank, které jsou často strohé, vážné a banky se v nich rády nekriticky chválí. Reakce některých zástupců bank na naši novou rubriku svědčí o faktu, že výše uvedený smysl této rubriky zatím nepochopili. Připomínáme, že se nejedná o aktuální zpravodajství, ale o výběr zpráv z předchozího čtvrtletí, které jsou zajímavé ke komentování a zároveň mohou sloužit k hodnocení bank v našem projektu GEEN Vstřícná banka.

Tento týden je plný pozitivních novinek. Čtěte!

Česká spořitelna – penzijní společnost ukončila výplatu všech klientů zrušeného II. pilíře

Zhruba 95 % klientů, kteří si spořili ve II. pilíři na důchod, sdělilo ČS penzijní společnosti zvolený způsob výplaty svých peněz a peníze již obdrželi. Zbylým účastníkům, kteří zvolený způsob výplaty nesdělili, ČS penzijní společnost odeslala naspořené prostředky, tak jak ukládá zákon, na účet místně příslušného finančního úřadu. Penzijní společnost České spořitelny tak udělala jako jiné penzijní společnosti tečku za zrušenou penzijní reformou vlády Petra Nečase. Prostředky na důchod tak zůstávají v průběžném systému, v penzijním připojištění a investicích či úsporách občanů. Takto bohužel skončí většina reforem, pro které se nenajde kompromis v rámci širokého politického spektra.

Česká spořitelna

Sberbank: FÉR hypotéky začínají od února se sazbou 1,59 % ročně

Sberbank od února upravuje pásma LTV u úrokových sazeb a vyhlašuje HYPOakci. Banka zlevňuje sazbu u tříleté fixace a refinancování nabízí již za 1,69 % ročně. V rámci HYPOakce určité hypotéky zlevní ještě o 0,10 % z ceníkové ceny.

Opět musíme doplnit, že se jedná o deklarovaný úrok, spíše prémiového typu, na něž nemá nárok kterýkoliv klient. Sdělujeme to proto, aby klienti této i jiných bank nebyly konfrontováni se zklamáním, že se v konkrétní nabídce na poskytnutí hypotéky tento velmi dobrý úrok neobjeví. Nicméně se jedná o prvotní velmi výhodnou hypoteční sazbu, kterou musíme ocenit zejména v době, kdy jiné banky přistupují naopak ke zvyšování úrokových sazeb z hypoték, ačkoliv k tomu není žádný reálný důvod.

Sberbank.JPG

ČSOB pomůže nejen s hypotékou, ale i s nákupem nemovitosti

ČSOB svým klientům při vyřízení hypotéky nabízí nad rámec finančních služeb i nefinanční servis spojený s nákupem samotné nemovitosti. Od ledna mají její klienti na pěti pobočkách v Praze a na pěti pobočkách na Moravě možnost při žádosti o hypotéku využít speciálních doplňkových služeb, které jim mohou výrazně usnadnit koupi bytu nebo rodinného domu a umožní jim předejít i možným následným nepříjemnostem.

Právě to je produkt či služba, kterou od bank očekáváme. Banky se tak posunují od výhradně finančních služeb, také ke službám poradenským a servisním. Klient by měl v ideálním případě najít u své banky veškerý komfort a komplexní servis spojený s pořízením nemovitosti. Velmi důležité ale je, jak bude služba koncipována a v jakém rozsahu bude poskytována. Pro klienta je zásadní, aby služba byla skutečně efektivní a přinesla mu skutečně hodnotnou podporu při koupi nemovitosti. Konec konců i na kvalitě těchto poradenských služeb závisí, zda budou splněny podmínky pro poskytnutí úvěru a zda celý úvěr bude bezpečný i pro banku samotnou.

ČSOB

POJĎTE ROZHODNOUT O SVÉ NEJVSTŘÍCNĚJŠÍ BANCE A OZNÁMKUJTE SVOU BANKU V UNIKÁTNÍM HODNOCENÍ PRVNÍHO KLIENTSKÉHO RATINGU BANK GEEN VSTŘÍCNÁ BANKA ZDE!

geen_vstricnaKomentované zprávy bank: Česká spořitelna a II. pilíř a ČSOB pomáhá se vším

Diskutovat (0)


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více