JAK NA ÚVĚRY:
Jak vybrat nejlepší úvěr? Musíte vědět na co ho chcete


29. 07. 2019  05:04     Miroslav Zeman     komentáře (2)

JAK NA ÚVĚRY: Výběr nejlepšího úvěru není jednoduchou záležitostí a z průzkumů také vyplývá, že lidé často neví jak nejlépe úvěr vybrat, nebo posoudit. Právě na tomto přístupu profitují některé tradiční banky.

JAK NA ÚVĚRY: Jak vybrat nejlepší úvěr? Musíte vědět na co ho chcete
Jak lidé nejčastěji pořizují úvěr? Jednoduše. Zajdou si do své banky, tedy banky, kde mají svůj běžný účet, a tam o úvěr požádají. Bance sdělí důležité informace o sobě, a svých příjmech a jsou vděční, když úvěr dostanou a mohou zaplatit věc nebo službu kterou potřebují. Tento postup je na jednu stranu pohodlný, ale na druhou stranu může být značně nevýhodný a drahý.

Pro zvolení a výběr nejvýhodnější úvěru a tedy i nejvýhodnější banky, která nám úvěr poskytne jsou nejdůležitější následující kroky a postupy:

1) Porovnání úvěrů z hlediska výhodnosti

2) Podmínky úvěru a jeho poskytnutí

Účel úvěru

Nejprve bychom se měli zamyslet nad tím zda vůbec úvěr potřebujeme a pokud ano, jaký je účel tohoto úvěru. Z toho také vyplývá druh úvěru který budeme volit. Ne každá půjčka je vhodná pro daný účel. Například pořízení nemovitosti nebudeme hradit spotřebitelským úvěrem, nebo si pro úvěr na auto nebudeme brát úvěr z kreditní karty. Každý druh úvěru má totiž svá specifika a své speciální určení. 

Tak například:

Hypoteční úvěr – výhradně pro pořízení nemovitostí, rekonstrukcí apod. s výjimkou Amerických hypoték

Úvěr ze stavebního spoření – opět výhradně k pořízení nemovitosti, ale velmi často také k rekonstrukcím, stavebním úpravám, vybavení nemovitosti apod.

Spotřebitelský úvěr – výborně se hodí k pořízení spotřebních věcí, typu elektronika, nábytek, ale třeba i na pořízení automobilu,

Kontokorent – pouze na krátkodobé překlenutí nedostatku prostředků. Po té je třeba do několika dnů či týdnů částku úvěru uhradit.

Kreditní karta – oblíbený prostředek pro placení v obchodech, jedná se ovšem o úvěr, který má krátkodobí charakter. Pokud kreditní kartu používáme správně, může se nám to vyplatit. Pokud bychom ji používali chybně, tedy na dlouhodobější financování výdajů, může nás vyjít velmi draho.

Mikropůjčka – půjčka poskytovaná po internetu a do výše několika tisíc korun. RPSN je na rozdíl od jiných úvěrů velmi vysoké. Používat se tento úvěr vyplatí jen v řádu dnů, maximálně týdnů, ideálně na přechodný nedostatek prostředků před výplatou.

Pokud jsme si jisti jaký úvěr potřebujeme a na jaký účel. Pak ještě stále do banky nejdeme. Na internetu si nalezneme internetové porovnávače výhodnosti daného druhu úvěru. Podle předem zvoleného parametru nám porovnávač vyhodnotí výhodnost úvěrů a seřadí od nejlepšího po nejhorší.

Teprve poté můžeme úvěr zřídit přes internet, protože i tuto možnost některé banky nabízejí, nebo navštívit pobočku dané banky.

Výhodou tohoto postupu je, že do jednání s bankou, ať už s ní jednáte po internetu, nebo osobně na pobočce, vstupujete se znalostí věci i podmínek úvěru. Víte, že jste si porovnali výhodnost úvěrů a úvěr této konkrétní banky vám vyšel jako nejlepší. Doporučujeme si jako podklad pro jednání s bankou vytisknout nebo uložit výsledky vyhledávání, protože to vám pomůže zajistit u banky stejné podmínky, jako vám vyšli při porovnání.

 JAK NA ÚVĚRY: Jak vybrat nejlepší úvěr? Musíte vědět na co ho chcete

Originální nabídka půjčky
Potřebuješ půjčku? Opravdu potřebujete nouzovou půjčku pro zahájení vlastního podnikání? Jste v dluh...
uver
Hledáte půjčku na konsolidaci dluhu, nezajištěné půjčky, obchodní půjčky, hypoteční úvěry, půjčky na...
Diskutovat (2)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

19768052917

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

5740


ČÍSLO TÝDNE - 5740 korun. Právě tolik bude činit dle rozhodnutí vlády tzv. paušální daň. Každý živnostník s příjmem do 800 tisíc korun ročně tak bude moci hradit sociální, zdravotní i daň v jedné paušální částce. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více