Komentované zprávy bank:
Infolinka ČSOB umí komunikovat s neslyšícími a KB zkrátila ceník


06. 11. 2019  00:51     Redakce     komentáře (0)

KOMENTOVANÉ TISKOVÉ ZPRÁVY Z BANK:

O čem nás naše banky informují? A jak moc jsou jejich tiskové zprávy zajímavé? Podíváme se na ně trochu veselýma a trochu kritickýma očima. ČTĚTE DÁLE!

Komentované zprávy bank: Infolinka ČSOB umí komunikovat s neslyšícími a KB zkrátila ceník
Komentované zprávy nejsou přesnými či seriózními zprávami o krocích bank a jejich náplni. Jedná se o odlehčený komentář a ironizování tiskových zpráv z bank, které jsou často strohé, vážné a banky se v nich rády nekriticky chválí.

Reakce některých zástupců bank na naši novou rubriku svědčí o faktu, že výše uvedený smysl této rubriky zatím nepochopili. Připomínáme, že se nejedná o aktuální zpravodajství, ale o výběr zpráv z předchozího čtvrtletí, které jsou zajímavé ke komentování a zároveň mohou sloužit k hodnocení bank v našem projektu Vstřícná banka.

Tento týden jsme vybrali následující zprávy, které banky vydaly v předchozím čtvrtletí. Čtěte!


Infolinka ČSOB umí nově komunikovat i s neslyšícími

ČSOB Infolinka ČSOB umí nově komunikovat i s osobami, které trpí vadami sluchu. Neslyšící nebo nedoslýchaví klienti mohou využít telefonický kontakt podporovaný online simultánním přepisem. Ten odstraňuje komunikační bariéru mezi klientem a operátorem linky, je časově vysoce efektivní a zajišťuje klientovi rovnoprávný přístup k informacím a službám. V Česku unikátní službu mohou využívat i cizinci, kteří umí česky jen částečně a psaný text je pro ně snadnější na porozumění.

Musíme ocenit snahu banky o zlepšení informačních služeb pro neslyšící. Právě ti mají velký problém při komunikaci na dálku. Právě ČSOB tak tento problém u své infolinky velmi dobře a kvalitně vyřešila. I toto opatření výrazným způsobe posune ČSOB  v hodnocení Vstřícná banka – Handicap Friendly.


Rok 2018 byl pro Českou spořitelnu úspěšný. Konsolidovaný čistý zisk vzrostl v porovnání s rokem 2017 o 5,1 % na 15,4 mld. Kč.

Česká spořitelna Česká spořitelna vykázala k 31. prosinci 2018 neauditovaný konsolidovaný čistý zisk počítaný podle mezinárodních standardů pro finanční výkaznictví (IFRS) ve výši 15,4 mld. Kč. Čistý zisk za rok 2017 činil 14,6 mld. Kč. V meziročním porovnání se tak čistý zisk zvýšil o 5,1 %. Ještě výraznější nárůst zaznamenal provozní zisk, který se díky výrazně rostoucím úrokovým výnosům a stabilním nákladům zvýšil o 9,3 % na 20,8 mld. Kč.

Už tradičně hodnotíme růst zisku bank obdobným způsobem. Na jednu stranu můžeme být rádi, že se bankám v České republice daří a vykazují tučné zisky. Na druhou stranu bankovní klienti, ani tuzemská ekonomika z růstu zisku nic moc nemají. Banky jsou jedním z největších vývozců zisků do zahraničí. Peníze které by mohly být investovány do silné inovace bankovních služeb, a výraznějším způsobem zvyšovat hrubý domácí produkt země, končí ve vyspělejších zemích, kde sídlí vlastníci tuzemských bank.


Komerční banka zkrátila ceník na polovinu a nabízí možnost zdarma vyzkoušet i prestižní služby

Komerční banka Komerční banka má pro své klienty o polovinu kratší ceník. Zároveň s tím se přehled cen výrazně zjednodušil. Souhrn nejvyužívanějších služeb KB včetně informace, zda jsou zdarma či zpoplatněné, mohou klienti zjistit i z  jednostránkových ceníků, které jsou k dispozici rovněž na webových stránkách banky. Všechny ceníky jsou od poloviny tohoto roku kompletně v novém designu.

Jakékoliv zpřehlednění a zmenšení sazebníku nebo ceníku velmi vítáme. Toto kritérium je také jedním z důležitých pro hodnocení dané banky v projektu Vstřícná banka. Klienti chtějí mít rychlé, přesné a jasné informace o cenách a poplatcích banky. Čím komplikovanější sazebník, tím je to pro klienty horší a naopak. Jednostránkové ceníky jsou dobrý nápad. Nesmí se však jednat pouze o rozklad původního složitého a dlouhého ceníku na několik jednostránkových.


 

Minulé komentované zprávy bank:

"ČSOB podporuje nové trendy v energetice, Moneta nabízí osobní pojištění"

naleznete ZDEKomentované zprávy bank: Infolinka ČSOB umí komunikovat s neslyšícími a KB zkrátila ceník

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

18838238364

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

66


ČÍSLO TÝDNE 66 právě tolik miliard korun má stát nejdůležitější vládní opatření proti drahým energiím. Vláda zavádí energetický tarif, který by měl rodinám ušetřit několik tisíc korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,7300
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,4490
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2760
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,7700
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,4685
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,1700
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,0014
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více