Absurdní poplatky v Komerční bance – sazebníky fyzických osob vs. podnikatelů a firem


18. 11. 2011  13:10     BP.com     komentáře (0)

Přinášíme vám další unikátní porovnání z říše absurdních bankovních poplatků. V minulé anketní otázce jsme se vás ptali, jestli vám přijde spravedlivé, že jsou v sazebnících fyzických osob a v sazebnících podnikatelů a firem za ty samé bankovní služby účtovány jiné částky. 72 % čtenářů si myslí, že to není správné. Tím spíše, když jde o absurdní poplatky. Jak jsou na tom v tomto ohledu klienti Komerční banky?

Absurdní poplatky, tedy vítězné poplatky jednotlivých ročníků naší ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek daného roku, se od sebe v Komerční bance liší jen velmi málo. Největší Rozdíl nalezneme u oplatku za příchozí platbu, a pak také u poplatku za vedení účtu. To je logické, neb záleží na zahrnutých službách v těchto balíčkových depozitních produktech.

.

Poplatek za výběr z vlastního bankomatu (nejabsurdnější poplatek 2006) vyjde na 5 Kč, ale lze se k němu ve vybraných produktech dostat zdarma. Poplatek za nadměrný vklad má banka nastavena absolutně (75 Kč příplatek za výběr nad půl milionu Kč). Banka zpoplatňuje shodně i výběr na přepážce z vlastního účtu (60 Kč), naopak za vklad hotovosti se v KB neplatí…

Poznámka: Věnujte pozornost upřesňujícím informacím pod touto tabulkou.

Komerční banka

2005: Poplatek za příchozí platbu (v Kč)

2006: Poplatek za výběr z vlastního ATM

2007: Poplatek za vedení účtu (v Kč měs.)

2008: Poplatek za nadměrný vklad

2009: Poplatek za vklad hotovosti (Kč)

2010: Výběr na přepážce z vlastního účtu (v Kč)

Fyzické osoby

zdarma / 5 (7) Kč

zdarma / 5 Kč

zdarma / 50 Kč / 68 Kč

75 Kč zdarma 60 Kč
Podnikatelé a malé firmy v paušálu – 6 Kč zdarma / 5 Kč Zdarma / 99 Kč / 169 Kč 75 Kč (hranice 0,5 mil. Kč) zdarma 60 Kč

Zdroj: Sazebníky bank, zpracování: www.bankovnipoplatky.com

 

Komerční banka

2005:

Fyzické osoby: U Komerční banky zaplatí klient za příchozí platbu (mimo připsaných inkas) 5 Kč, nadto další 2Kč příplatek za platby zpracované prostřednictvím mezibankovního platebního styku. U balíčků Můj účet a G2.2 je tato služba poskytována zdarma.

Podnikatelé a firmy: V rámci Profi účtu (169,-) a Profi účtu pro začínající podnikatele (169,-) mají klienti k dispozici 10 účetních položek v ceně, mezi které spadají i příchozí platby. Mimo balíček stojí transakce 6 Kč. Lze si navíc přikoupit aditivní balíčky s různým počtem transakcí.

2006:

Fyzické osoby: U dětské Prima karty v KB je výběr z vlastního bankomatu zcela zdarma. U ostatních typů debetních platebních karet činí cena za výběr z vlastních ATM 5 Kč, avšak za každou platbu u obchodníka vám bude v následujícím měsíci odečten poplatek za jeden výběr z bankomatu KB. Pokud tedy zaplatíte v srpnu 5x u obchodníka, máte nárok na 5 výběrů v KB síti bankomatů zdarma.

Podnikatelé a firmy: Cena za výběr z bankomatu prostřednictvím všech debetních karet je 5 Kč. Za každou platbu u obchodníka provedenou během jednoho kalendářního měsíce banka klientovi vrací částku odpovídající jednomu zaúčtovanému poplatku za výběr z bankomatu KB provedenému ve stejném kalendářním měsíci debetní kartou vydanou k účtu klienta vedeného v Kč. To neplatí, pokud v následujícím kalendářním měsíci dojde ke zrušení všech běžných účtů klienta v KB vedených v Kč. Za platbu u obchodníka se pro výše uvedený účel považuje platba jakoukoli kartou (debetní i kreditní) vydanou k některému z účtů, jichž je klient ke konci kalendářního měsíce uvedeného v první větě majitelem. K vrácení poplatků dojde v následujícím kalendářním měsíci na účet klienta v KB vedeného v Kč. Pro stanovení data platby u obchodníka a data výběru z bankomatu KB bude za účelem aplikace výše uvedeného pravidla rozhodné datum zaúčtování příslušné transakce Komerční bankou.

2007:

Fyzické osoby: Bankou propagovaný balíček "Můj účet" (68 Kč) nabízí možnost získat polovinu z měsíčního poplatku zpět při splnění vymezených podmínek. Studenti ani děti neplatí nic. Obyčejný běžný účet přijde na 50 Kč.

Podnikatelé a firmy: Zdarma účet pořídíte, jedná se však o specifický účet pro převod pojistného (zahrnuje vedení běžného účtu v Kč, zasílání jednoho výpisu z účtu s měsíční četností elektronicky nebo poštou, 1.-5. účetní položku pořízenou v kalendářním měsíci prostřednictvím služby MojeBanka (cena za účetní položku zpracovanou v rámci mezibankovního platebního styku není zahrnuta), všechny účetní položky zúčtované na základě příkazu k automatickému převodu na vrub běžného účtu (cena za účetní položku zpracovanou v rámci mezibankovního platebního styku není zahrnuta), 1.–5. účetní položku na aktivní straně transakce předanou na papírovém nosiči – položka vzniklá z vkladu hotovosti v Kč nebo CM). Za balíček Profi účet pak zaplatíte 169 Kč, Profi účet pro začínající podnikatele obsahuje 2leté cenové zvýhodnění, takže vyjde na 99 Kč měsíčně. V obou balíčcích je řada bankovních služeb včetně vedení účtu.  

2008:

Fyzické osoby: Klient zaplatí 75 Kč za zpracování každého vkladu platné adjustované Kč hotovosti nad 500.000 Kč předané přes přepážku majitelem účtu nebo oprávněnou osobou a vklad mincí nebo smíšený vklad bankovek a mincí v Kč (v případě, že vklad obsahuje do 50 kusů mincí) na běžný účet fyzické osoby v Kč, stejně jako za vklad platných cizoměnových bankovek na běžný cizoměnový účet klienta fyzické osoby vedený ve stejné měně.

Podnikatelé a firmy: Za vklady hotovosti nad půl milionu Kč banka účtuje poplatek 75 Kč.

2009:

Fyzické osoby: Vklad hotovosti na přepážce je zdarma.

Podnikatelé a firmy: Vklad hotovosti na přepážce je zdarma.

2010:

Fyzické osoby: Výběr hotovosti z korunového účtu stojí 60 Kč, levněji může vyjít výběr Kč z účtu v cizí měně – přijde vás na 2 %, minimálně 50 Kč.

Podnikatelé a firmy: Výběr hotovosti z korunového účtu stojí 60 Kč.Absurdní poplatky v Komerční bance – sazebníky fyzických osob vs. podnikatelů a firem

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

35451482354

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

57


ČÍSLO TÝDNE 57 právě tolik procent Čechů nakupuje pravidelně na internetu. Je to o 18 procent více než v roce 2019, tedy před nástupem koronavirové krize. Zájem o internetové nakupování se bude zvyšovat i nadále.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,6640
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,7030
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,4495
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,2730
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,6095
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,9400
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1849
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více