Air Bank má už 800 tisíc klientů. Blíží se milionu


26. 02. 2020  09:01     Tisková zpráva     komentáře (0)

Air Bank v únoru přivítala už 800 000. klienta. Bance roste počet klientů i přesto, že pobočková síť Air Bank patří mezi ty početně menší na bankovním trhu. Stále více lidí totiž využívá možnost založení účtu online, a to buď přes webové stránky banky, nebo přímo stažením aplikace My Air. Během posledního roku si účet v Air Bank tímto způsobem založilo 44 % nových klientů.

Air Bank má už 800 tisíc klientů. Blíží se milionu
Pobočku si k založení účtu v Air Bank za uplynulých 12 měsíců zvolilo 56 % nových klientů, 29 % klientů si účet založilo přes aplikaci My Air a 15 % lidí si účet založilo na webových stránkách banky. Online způsob založení běžného účtu (od žádosti až po úplné dokončení včetně podpisu smlouvy zadáním vstupního hesla) tak za dané období využilo 143 tisíc nových klientů.

„Možnost založení účtu přes webové stránky nabízíme už od našeho startu. Před rokem jsme spustili také možnost založení účtu přes mobil a právě tento krok významně přispěl ke zvýšenému zájmu klientů o založení účtu online. V roce 2018 si účet v naší bance založilo online 14 % klientů, o rok později právě díky možnosti založit si účet jednoduše přes mobil to bylo už 44 %,“ říká Filip Zavřel, vedoucí Oddělení každodenních služeb Air Bank.

Příměr „čím víc poboček, tím víc klientů“ tak v případě Air Bank neplatí. Mít pobočku takzvaně při ruce dává pro klienta smysl ve chvíli, kdy mu jeho banka neumožňuje spravovat bankovní účet plně online. Klienti Air Bank si ale svůj účet mohou plnohodnotně a jednoduše spravovat sami z pohodlí domova, ať už se jedná o zobrazení zapomenutého PINu, mimořádné splátky půjčky i hypotéky, žádosti o nejrůznější potvrzení nebo sjednání jakékoliv služby.

„Naše pobočky slouží především klientům, kteří se chtějí s našimi pobočkovými asistenty poradit, a pak samozřejmě také všem, kteří jsou na osobní kontakt zvyklí a zajít na pobočku je pro ně z různých důvodů pohodlnější. Naše pobočky jsou navíc pověstné svou příjemnou atmosférou a milými lidmi, a jejich návštěva je tak pro řadu klientů příjemným zážitkem,“ říká Miroslav Sovják, ředitel retailového bankovnictví Air Bank.

Tabulkla pobočky

 

Zdroj: Přehled bank podle počtu klientů a počtu poboček zpracovala agentura Market Vision na základě veřejně dostupných údajů.Air Bank má už 800 tisíc klientů. Blíží se milionu

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

31697740293

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

15


ČÍSLO TÝDNE - 15 právě tolik procent je dle mezinárodní dohody minimální sazba daně z příjmu právnických osob. Tato sazba platí v drtivé většině zemí světa, včetně tzv. daňových rájů. Dohoda má výrazně snížit riziko odlivu příjmů z daní do daňových rájů.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,6620
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,0620
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,5735
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,3445
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,0675
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,0350
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1875
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více