Air bank

Air bank

Air bank, a.s.
Michal Strcula - Generální ředitel
Sídlo: Hráského 2231/25,148 00 Praha 11 - Chodov
Tel.: 840 000 000
E-mail: info@airbank.cz, www.airbank.cz

 

Kód banky: 3030

Infolinka: +420 515 202 202

Blokace karet: +420 547 134 134

Chcete změnit banku? Využijte kodex mobility.

KODEX BANKOVNÍ MOBILITY

 

Zisk banky 2018: 1,4 mld. Kč

Čistý výnos z poplatků a provizí: 0,2 mld. Kč

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2018

 

Rozhovor s bankou AirBank najdete zde!

Na naše otázky odpověděl Filip Zavřel, vedoucí oddělení Každodenní služby (Air Bank)

Filip Zavrel.JPG


Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2017
Banka roku
2016
Banka roku
2015
Banka roku
2014
Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2013 65,1
Martina Hedvičáková

 

Klienti velkých bank konečně postupně začínají měnit svoje zvyklosti a aktivně se zajímají o výši průměrných měsíčních nákladů za vedení svého účtu.  Z tohoto důvodu Air bank vstoupila do Nového roku s počtem klientů vyšším než 90 000. Pro banku hraji i její vstřícný postoj k novým klientům, pro které slouží tzv. „kodex mobility“, kdy se klienti při změně banky nemusí o nic starat a banka za ně vyřídí veškerou administrativu včetně např. převodu všech trvalých příkazů či inkas.

Zajímavé jsou výhledy na další kvartál. Klienti Air Bank budou moci od dubna k výběru peněz využívat i 4300 míst Sazky. Air Bank také v dubnu spustí mobilní aplikaci pro telefony iPhone. Navíc chce Air bank úročit běžný účet stejnou sazbou jako spořicí účet.

Dalibor Z. Chvátal

 

Koncem čtvrtletní Air Bank oznámila tři příjemné novinky: ruší nebo snižuje pár nesmyslných poplatků  (mimo jiné za odchozí platbu), spouští novou aplikaci mobilního bankovnictví a rozšiřuje dostup k penězům na místa s terminály Sazky. Výborný nápad.

Hana Fojtová

 

Snižování sazeb se dotklo i klientů Air Bank. U spořicího účtu klesla úroková sazba za první kvartál dvakrát. V lednu z 2,4 na 2,1% p.a. a  od 19.3.na 1,8% p.a. Na druhou stranu toto úročení mohou získat od dubna i majitelé běžných účtů, pokud zaplatí svojí platební kartou alespoň pětkrát do měsíce, Do 31. července tohoto roku je však slíbeno všem bez této podmínky. Na zkoušku. Takto úročeny budou zůstatky  do 100 tis.Kč. Bance se daří získávat klienty velkých bank, které v úročení  obdobných účtů nejsou tak štědré.  Snahou je zvýšit počet aktivně využívaných běžných účtů,  tedy získat nové klienty i s jejich běžnými financemi. Jde o vztah trvalejšího charakteru, potenciál prodeje dalších produktů.   Počet klientů vzrostl na 90 tisíc. Banka neváhá zveřejnit, jaké procento od jakých bank k ní přešlo.  Určitě zajímavá informace pro zmíněné banky. I když v poměru k celkovému počtu jejich klientů to jistě není závratné číslo.  Air Banka ještě zdaleka nenabízí takový rozsah služeb jako tyto velké banky.  Svoji snahu o vylepšení podpořila banka  vydáváním bezkontaktních karet. Terminály se již v obchodní síti rozšiřují. Od dubna nás čekají ještě další novinky a rušení některých poplatků.  Pro spořivé klienty lákavé.

Otakar Schlossberger

 

Opět prozatím menší banka, která působí na trhu ČR poměrně krátce. Má pouze omezený počet obchodních míst. Banka nemá širokou škálu produktů, ale zařadila již také možnost poskytování půjček klientům. Banka však stále nerozlišuje segmenty trhu, což může být záměrem. Je srovnatelná spíše s větší družstevní záložnou v této etapě rozvoje. Nicméně její internetové stránky působí velmi dobře, jsou přehledné a příjemné na „oko“. Výběr zelené barvy považuji za výbornou volbu! O bance bylo velmi slyšet v TV spotech s příjemnou neurážlivou reklamou. Stále „vymýšlí“ nové produkty pro mladé lidi, možnost výběru hotovosti v terminálech Sazky nebo aplikace pro chytré mobily. Proto zvyšuji hodnocení v I. části o jeden bod.

Banka se, bohužel, prozatím nevěnuje společensky potřebným aktivitám. 

Jan Klička

 

Banka pokračuje ve zdařilé televizní reklamě. A kromě toho hodila rukavici do bankovního ringu: začne i běžné účty úročit podobně jako je tomu u spořících účtů: klienti budou mít nárok na 1,8 procenta ročního zhodnocení. Zasloužila by si titul „inovátor kvartálu“, snad se tak dají do pohybu i konkurenční ústavy. K tomu Air Bank přidává i bezkontaktní platby. Zatím má banka 90 tisíc klientů, které láká o větších ústavů. Prostě dobrá strategie.

Bankovní poplatky 1Q 2013 80
Bankovní poplatky.com
14. 11. 2021  12:27
11. 11. 2021  03:51
Veřejnost 1Q 2013 57,9
Miloš Nohavica
Jan Komár
Jiří Křídlo

Platí to samé co u Fio banky, v případě krize skončí mezi prvními. Jsou to jen banky na jedno období

Jana Kovačiková

Mé hodnocení i z pohledu nákladů na služby:
přístup k hotovosti přes bankomaty / karty 0
zahraniční / tuzemské transakce odchozí/příchozí 1
výhodné úvěry / pojištění 1
internetbanking 2 (množství nastavení, vymoženosti)
spoření 2 (výše úroku, poplatky)

Reaguji na nový ceník od dubna.

Eva Kobrová
Petr Paratecko

Jejich nápady na reklamní spoty jsou vtipné a výstižné. Banka se mi zaryla hluboko do mysli, mám chuť ji vyzkoušet. 

Jiří Hovorka
David Stříbrský
Jan Čermák

- Drahá jako ČSAS, nesympatické reklamy, panu Kellnerovi své peníze nesvěřím.

 

+ dobrý úrok na SÚ


Sazebníky

Image result for air bank pobočkyImage result for airbank