Air bank

Air bank

Air bank, a.s.
Michal Strcula - Generální ředitel
Sídlo: Hráského 2231/25,148 00 Praha 11 - Chodov
Tel.: 840 000 000
E-mail: info@airbank.cz, www.airbank.cz

 

Kód banky: 3030

Infolinka: +420 515 202 202

Blokace karet: +420 547 134 134

Chcete změnit banku? Využijte kodex mobility.

KODEX BANKOVNÍ MOBILITY

 

Zisk banky 2018: 1,4 mld. Kč

Čistý výnos z poplatků a provizí: 0,2 mld. Kč

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2018

 

Rozhovor s bankou AirBank najdete zde!

Na naše otázky odpověděl Filip Zavřel, vedoucí oddělení Každodenní služby (Air Bank)

Filip Zavrel.JPG


Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2017
Banka roku
2016
Banka roku
2015
Banka roku
2014
Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2016 80,7
Miroslav Zeman

Air Bank je jednou z nejúspěšnějších nízkonákladových bank. Dle posledních informací o nárůstu počtu klientů se banka zařadila mezi středně velké banky. Banka je velmi aktivní a velmi pečlivě pracuje s názory a náměty svých klientů.

Air Bank je také veřejností vnímána jako dynamická a energická banka, která přináší zajímavé inovace a rychle je také dokáže zavést do praxe. Svou významnou roli pro růst banky má i její úspěšný a viditelný marketing a reklama. Jednoduchý, snadno zapamatovatelný námět a vtipné scénky ztotožňují banku se srozumitelností, jednoduchostí a férovostí.

Cílem Air Bank je ve střednědobém horizontu získat vedoucí a suverénní postavení mezi nízkonákladovými bankami. Následně pak může efektivněji zaútočit na pozice zavedených středně velkých bank. Potenciál a schopnosti na to tato banka zcela jistě má.

S čím přišla banka v I. čtvrtletí 2016

Air Bank se hned na začátku roku pochlubila parametry svého spořícího účtu, který je mezi třemi nejvýhodnějšími na trhu a to i přes další snížení úrokové sazby.

Air Bank také přinesla v průběhu prvního čtvrtletí několik velmi zajímavých průzkumů a informací, například týkajících se placení kartami.

Martina Hedvičáková

Air bank opět od 15. ledna snížila úrok na spořicím účtu, přesto si drží třetí pozici na trhu. Od 1. března navíc snížila i deklarovanou bonusovou sazbu na 1,2 %.

Stejně jako například ČS, tak i Air bank se začíná potýkat s útoky na internetové a mobilní bankovnictví. Klienti např. obdrželi falešnou výzvu k instalaci nové mobilní aplikace pro Facebook.

________________________________

První čtvrtletí bylo ve znamení refinancování úvěrů a hypoték a získání co nejvyššího počtu nových klientů. K tomu i banky uzpůsobovaly svoji úrokovou míru u daných produktů. Bohužel u spořících účtů se úroky také snižovaly.

Dalším trendem pokračující z minulého roku je orientace na mobilní aplikace pro chytré telefony, které se banky snaží inovovat a modernizovat. Také většina z nich již nabízí podporu pro všechny tři nejvyužívanější mobilní platformy.

 

 

Změny v poplatcích u jednotlivých produktech a služeb bank

 

Nejvíce změn v sazebnících jednotlivých bank zaznamenala v I. čtvrtletí 2016 Česká spořitelna. Od Nového roku nelze v rámci Osobního účtu České spořitelny II a Osobního konta České spořitelny sjednat telefonní tarif s cenou 749 Kč (bonifikace 200 Kč) a tarif s cenou 349 Kč (bonifikace 90 Kč). Od února mají klienti vedení Osobního účtu České spořitelny II - program Za důvěru zdarma, pokud klient splní 3 požadované podmínky. Navíc Česká spořitelna 1. března doplnila do podmínek pro vedení Osobního účtu České spořitelny II v rámci programu Za důvěru podmínku „jednoho aktivně využívaného produktu“ o další produkt. Stejným způsobem byly doplněny podmínky služby Moje zdravé finance (sjednané od 1. 2. 2016).

FIO banka změnila názvy platebních karet: Maestro PayPass mění na Maestro Contactless, MasterCard Debit PayPass na MasterCard Debit Contactless, MasterCard Standard PayPass na MasterCard Standard Contactless.

Banka začíná vydávat novou Fio NFC kartu v mobilu, která je za 19 Kč měsíčně, přičemž poplatek není účtován v případě, kdy součet vyúčtovaných transakcí uskutečněných příslušnou NFC kartou za daný měsíc překročí 4 000 Kč.

V příštím čtvrtletí se můžeme těšit na mNálepku od mBank, která sice bude jednorázově zpoplatněna 79 Kč, ale ulehčí klientům platby.

 

Olga Ortová Šeflová

Air bank mimo úspěchy s bezkontaktní nálepkou žádné významné novinky pro své klienty nepřipravila.

Bedřich Danda
Peter Michajlov

Airbank vytvořila prakticky kategorii sama pro sebe. Ač nenabízí kompletní produktové portfolio, resp. je stále ve fáze jeho doplňování a rozšiřování, dokázala si v krátké době vytvořit status love brand-u a ten dále a systematicky rozvíjí. První kvartál u banky sice nepřinesl žádnou zásadní inovaci, pokračovalo ale postupné představování hypoték a silná propagace výhod půjčky a refinancování. I negativní zprávy, třeba snižování úroků nebo technické výpadky, banka dokáže komunikovat způsobem, který její klienti akceptují.

Vyzdvihuji celkové procesní zvládnutí produktové oblasti. Online proces půjčky je příkladný, stejně bezproblémové je ale fungování téměř všeho ostatního. Oceňuji silnou orientaci na oblast běžného bankovnictví, u jiných bank často zcela opomíjenou – zejména možnost spořicích obálek, několika účtů, funkce šanonu a správy dokladů a faktur, přehledy, notifikace… Za zmínku také stojí „Velký balík“, který za poplatek 100,- nabízí téměř bezkonkurenční poměr cena/výkon.

U spoření se ani AirBank bohužel nevyhnula podmínkování úrokové sazby dle výše zůstatku, tlak na generování dodatečných výnosů měl asi také za následek uvedení pojistných produktů, které ještě zcela určitě potřebují trochu produktové „péče“.

Bankovní poplatky 1Q 2016 85
Bankovní poplatky.com

Druhá retailová banka s českými vlastníky (vedle Fio banky). Air Bank razantně vstoupila na český trh s několika poplatkovými a nabídkovými unikáty. V aktuálním I. čtvrtletí nedošlo k žádným pohybům, takže naše hodnocení neměníme. Z důvodu, že dlouhodobě nedochází k žádným poplatkovým změnám, ponecháváme hodnocení na stejné úrovni, jako minule. Sazebník patří stále mezi ty nejjednodušší a nejpřehlednější. Včetně vysvětlujících textů se vešel pouze na jednu A4. Jednoduchý sazebník se v prvních měsících působení nové banky stal její předností. Je srozumitelný, nenajdete v něm žádné hvězdičky, písmenka ani vysvětlivky pod čarou. Bankovní klient jistě ocení informaci, že ceny v sazebníku jsou stejné pro všechny druhy kanálů – ať už klient využije služeb pobočky, internetbankingu či telebankingu. Sazebník se nezměnil ani v I. čtvrtletí a tak vysoké hodnocení z minula ponecháváme. Z Q Reportu Scott & Rose vyplývá, že se postavení banky proti IV. čtvrtletí nezměnilo, jakkoliv se náklady standardního klienta zvýšila na 78 Kč (minule – 12 Kč), čímž si banka udržela 1. místo. Hodnocení ponecháváme na stejné výši.

Veřejnost 1Q 2016 83,5
přísliš familiérní jednání
komentář
řekl bych až moc humbuku pro nic..

Sazebníky

Image result for air bank pobočkyImage result for airbank