Equa Bank

Equa Bank

Equa bank, a.s.
Petr Řehák- Generální ředitel, člen představenstva
Sídlo: Karolinská 661/4,186 00 Praha 8
Tel.: 222 010 111
E-mail: info@equabank.cz, www.equabank.cz

Kód banky: 6100

Infolinka: +420 222 010 111

Blokace karet: +420 222 010 222

Chcete změnit banku? Využijte kodex mobility.

KODEX BANKOVNÍ MOBILITY

Zisk banky 2018: 372 milionů Kč

Čistý výnos z poplatků a provizí: 22 milionů Kč

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2018


Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2017
Banka roku
2016
Banka roku
2015
3. čtvrtletí
2014
Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2012 63,6
Jan Klička

Oproti dalším nováčkům se tato banka od začátku začala ostře profilovat jako
alternativa k financování (respektive refinancování) hypotečních úvěrů. Navíc s
možností, dohodnout si úrok na měsíce dopředu. Hned v březnu nabídla nízké úvěry
s fixací na tři a pět let, k tomu až pětitisícový bonus k hypotéce uzavřené do
konce března. Běžný účet je zdarma při minimálním měsíčním příjmu 15 tisíc
korun. Co se týká hypoték, je směřování na refinancování odvážným počinem. I bez
širší historie si také zaslouží už na začátek vyšší bodové hodnocení.

Helena Kadlecová

 

Oblast poplatků:

 - ve sledovaném období došlo pouze k několika málo změnám - byl zvýšen poplatek za výběr z bankomatu jiných bank v ČR a dále byl upraven poplatek za poskytnutí hypotečního úvěru

Oblast úrokových sazeb:

- došlo ke snížení sazeb u hypotečních úvěrů – pozitivní informace pro zájemce o úvěr

Inovace  a novinky:

 - klienti mohou nově využít službu Refinancování hypotečního úvěru

Marketingové aktivity, komunikace:

- kampaň na Refinancování hypotečního úvěru

Otakar Schlossberger

 

Nástupnická banka Banko Popolare s novým investorem. Banka patří mezi menší až středí banky s celou škálou produktů pro segmenty spotřebitelů a SME. Banka však pracuje s omezeným počtem poboček. Internetové stránky jsou přehledné a srozumitelné, podobně je na tom sazebník. Banka disponuje také elektronickým přístupem. Nepatří mezi agresivní banky, v reklamě o ní není moc slyšet.

Banka se prozatím nehlásí ke společenské angažovanosti. 

Martina Hedvičáková

 

Equa bank se jako první z nových bank, které v Česku vznikly v loňském roce, pouští do nabídky refinancování hypoték. Jejím cílem je v horizontu 3 let získávat na českém trhu ročně 5 % z nově poskytovaných hypoték.

Přímo na stránkách Equa bank si potenciální klient může spočítat náklady na vedení účtu dle jeho předpokládaných transakcí a současně dostane porovnání s ostatními bankami působícími na českém trhu.

Účet zdarma mají klienti s měsíčním příjmem 15000 Kč.

Hana Fojtová

 

EQUA bank, dříve Banco Popolare Česká republika a.s., byla převzata v červnu 2011 společností Equa Group Limited.  Do vínku tedy dostala zavedené portfolio klientů i síť poboček.  Není to tedy zcela nová banka, která začíná „od nuly“. Hodlá nabízet bezvýhradně férové, transparentní a jednoduché bankovnictví, bez skrytých poplatků a nepříjemných překvapení, jak sama uvádí . Svoji šanci na úspěch vidí především v nespokojenosti klientů se službami  bank na českém trhu.  Tomu odpovídá také aktuální speciální nabídka hypoték na refinancování, kdy k převedení  stávající  hypotéky stačí  ve většině případů jen žádost a kopie stávající hypoteční smlouvy. Prodej hypoték podpořila navíc bonusem 5 tis.Kč na účet pro každého, kdo si ji sjedná . Sazby začínají na 3,4 % p.a. , u refinancování 3,39% p.a.  Zatím se však orientuje spíše na koupě či drobné rekonstrukce a dává přednost  zkolaudovaným nemovitostem.  Pro novostavby tedy tato nabídka zatím není.

Klienty velkých bank láká na spořicí účet bez dodatečných podmínek za 2,3% p.a. Možnost uzavření on line. Běžný účet zdarma při měsíčním příjmu alespoň 15 tis. Kč. Zdarma domácí platby v internetovém bankovnictví. Vysoké úrokové sazby u termínovaných vkladů – 6 měsíců za 3% p.a., 1 rok za  3,25% p.a. Zuno například nabízí na  půl roku 2% a na jeden rok 3% p.a.

Jednoduchost služeb je rysem všech nových bank. Je pravda, že nabídka tradičních velkých bank je značně rozrostlá . Složité podmínky pro získání benefitů  vedou k tomu, že se klienti v nabídkách hůře orientují, pokud se jim to vůbec podaří.  Nové banky mají méně produktů , přehlednější a jednodušší podmínky. Snaží se zaujmout cenou, ať už je to výše úroků nebo nulové poplatky.  Pro nastartování  nové značky osvědčená metoda. Kvalita se přece jen prokazuje složitěji  a déle.  A hlavně musí být komu. Banka má nyní cca 11 tisíc klientů a 13 poboček.  Chystá se také na podnikatele, slibuje  brzy v nabídce spotřebitelské úvěry.

Bankovní poplatky 1Q 2012 78.8
Bankovní poplatky.com

 

Další nová nebo přesněji řečeno staronová banka. Původně Banco Popolare, kterou koupil britský fond AnaCap. Poplatkovou politiku má nastavenou na principu oslovení aktivních klientů. Běžný účet totiž stojí pro neaktivní klienty (ti, kteří si posílají na účet méně než 15 000 Kč měsíčně, nebo mají v průměru menší zůstatek než 150 000 Kč či nemají u banky hypotéku) 99 Kč, což je na novou banku docela vysoká částka. Naopak aktivní klienti, kteří si banku zvolí jako svou hlavní, mají při splnění alespoň jedné z uvedených podmínek, účet zdarma. Equa bank se tak přidala k ostatním bankám, které nějakou podmínkou limitují svoji poplatkovou politiku a nabízejí účet za výrazně výhodnějších podmínek (např. Raiffeisenbank, GE Money Bank, Poštovní spořitelna, Citibank, KB atd.). Banka získala za první půl rok 12 tisíc klientů.

Kromě již zmíněné poplatkové strategie zaujme nezaujatého klienta ze sazebníku banky například jednotný poplatek ve výši 9 Kč za výběr z jakéhokoliv bankomatu u nás nebo v zahraničí. To je velmi sympatické a klientům to výrazně zjednoduší život, nejsou zde žádné limity, jiné podmínky či dělení bankomatů na vlastní (u nových bank vzhledem k malému rozšíření dost nevděčné) a cizí. Equa bank také zaujme přívětivým a intuitivním internetbankingem. Zároveň jako první z nových bank začala nabízet hypoteční úvěry. A hypotečním klientům nabízí hned odměnu 5 000 Kč.

Sazebník je stejně jako u Air Bank přehledný, jednoduchý. Sice se nevešel jen na jednu A4, ale i tak se na dvou stranách budou klienti velmi dobře orientovat. Je zcela evidentní, že nové banky přistoupily k sazebníkům proklientsky a to jak z hlediska přehlednosti, stručnosti, barevnosti, tak i z pohledu různých dodatkových a vysvětlujících informací. Stejně jako u Air Bank vysoce hodnotíme.

Z Kalkulátoru bankovních poplatků vyplývá, že jak předešlé účty (zděděné po Banco Popolare), tak nový běžný účet se umísťují a budou umísťovat na prvních místech – zejména v profilu pobočkový klient. Podle Q Reportu Scott & Rose zaplatí ročně standardní klient 650 Kč (což je na úrovni mBank). Tato částka byla stejná, jako v předchozím čtvrtletí. Hodnocení v této části tady nastavujeme velmi vysoko.

Equa bank zvýšila úroky na termínovaných vkladech, 23.1.2012

Na ročním termínovaném vkladu zvýšila sazbu na 3,25 % p. a. a na půlročním termínovaném vkladu obnovila úročení 3 % p.a.

Equa bank se pouští do refinancování hypoték, 1.2.2012

Equa bank se jako první z nových bank, které v Česku vznikly v loňském roce, pouští do nabídky refinancování hypoték. Každý, kdo si založí u Equa bank hypotéku nebo si ji nechá u Equa bank refinancovat, dostane od banky na svůj účet 5 000 korun (nabídka platí pro klienty, kteří požádají o refinancování či novou hypotéku do konce letošního března a do konce září uzavřou smlouvu o úvěru).

Veřejnost 1Q 2012 68.6
Svatopluk Čech
Roman Bárta

Zatím vše ok, ještě aby rozjeli další produkty jako kontokorent a půjčky.

Jiří Hovorka
Eva HAvličková
jana leheckova
Ondra Ondra
Pavel Dvořák

Sazebníky

Image result for equa pobočkyImage result for equa pobočkyImage result for equa pobočky


Pobočky

Bankomaty