Equa Bank

Equa Bank

Equa bank, a.s.
Petr Řehák- Generální ředitel, člen představenstva
Sídlo: Karolinská 661/4,186 00 Praha 8
Tel.: 222 010 111
E-mail: info@equabank.cz, www.equabank.cz

Kód banky: 6100

Infolinka: +420 222 010 111

Blokace karet: +420 222 010 222

Chcete změnit banku? Využijte kodex mobility.

KODEX BANKOVNÍ MOBILITY

Zisk banky 2018: 372 milionů Kč

Čistý výnos z poplatků a provizí: 22 milionů Kč

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2018


Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2017
Banka roku
2016
Banka roku
2015
3. čtvrtletí
2014
Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2015 67
Martina Hedvičáková

Snovým rokem představila Equa bank hned tři produktové novinky. Nově nabízí běžný účet zcela zdarma bez jakýchkoliv dalších podmínek. Nabídku spořicích účtů rozšiřuje o účet HIT s úrokovou sazbou až 1,5 % ročně a nově nabízí nadstandardní pojištění pro nejběžnější životní situace.

Problémem zůstává byrokratický aparát a velmi opatrnostní jednání při vyřizování úvěrů. V této oblasti banka ztrácí na tradiční velké banky.

Miroslav Zeman

Hned na začátku roku přišla Equa Bank s jakou si bombou. Představila hned tři nové produkty, které měly být v podstatě přelomové. O co se jednalo?

První novinkou mělo být, že jako jediná banka na trhu Equa nově nabídla běžný účet zcela zdarma bez jakýchkoliv dalších podmínek. Druhou novinkou je účet HIT s úrokovou sazbou až 1,5 % ročně, který nově rozšiřuje nabídku spořících účtů této banky a jako třetí novinka je nové nadstandardní pojištění pro nejběžnější životní situace. Ani jeden z produktů není až tak přelomový, nebo zásadně výjimečný, ale přesvědčení bance brát nebudeme.

Od ledna do dubna se v podstatě v bance a její nabídce nic moc neděle, kromě několika zdánlivě nezávislých průzkumů typu - \"Pouze třetina živnostníků a malých firem je jednoznačně rozhodnutá zůstat u své banky. Každý desátý naopak plánuje banku změnit a téměř 90 % z nich se chystá přejít k nějaké z nových bank. Nejčastějšími důvody pro změnu banky jsou přitom horší podmínky a vyšší poplatky, pomalost, byrokracie a špatné jednání zaměstnanců stávající banky.\" Uvedená ukázka mluví za vše.

Až v dubnu tedy banka představila také produkty pro podnikatele a živnostníky. Equa bank uvedla na trh dva nové běžné účty pro firemní klienty SECTOR a TRADE. Zároveň nově nabídla možnost vedení běžného účtu zdarma všem firemním klientům. Pokud má klient na účtu určitý minimální zůstatek, má vedení účtu zdarma, včetně dalších služeb - například neomezené výběry z bankomatů všech bank po celé ČR nebo tuzemský platební styk.

Na malou banku to není úplně špatné. Banka ale zaostává za svými nízkonákladovými konkurenty a to jak do rozsahu inovací tak mediální viditelnosti.

Equa tak představuje v mém hodnocení určitý lepší střed.

Bedřich Danda
Otakar Schlossberger

Banka stále pracuje s omezeným počtem poboček. Internetové stránky jsou přehledné a srozumitelné, podobně je na tom sazebník. Banka disponuje také elektronickým přístupem. Reklama se zlepšila, je ji vidět jak v TV spotech, tak tištěných médiích. Banka lze považovat za rozvíjející se a snaží se konkurovat úrokovými sazbami jak z úvěrů, tak z depozit.

Banka se prozatím nehlásí ke společenské angažovanosti, proto hodnocení ponechávám na úrovni minulého hodnocení. 

Markéta Grušáková

Nově nabízí Equa bank běžný účet zcela zdarma, a to včetně on-line plateb, výběrů z bankomatů apod. V únoru pak přišla s novým spořicím účtem HIT, jenž nabízí zúročení 1,5 procentem. 

Bankovní poplatky 1Q 2015 87.5
Bankovní poplatky.com

Jedna z novějších bank. Původně Banco Popolare, kterou koupil britský fond AnaCap. Účet zdarma je nyní nově bez podmínek. Hodnocení v této části zvyšujeme o 0,5 bodu.

Vzhledem k nevýrazným poplatkovým změnám, nemáme důvod měnit hodnocení z minula.

Sazebník je stejně jako u Air Bank přehledný a jednoduchý. Sice se nevešel jen na jednu A4, ale i tak se na čtyřech stranách (minule na třech) budou klienti velmi dobře orientovat. Je zcela evidentní, že nové banky přistoupily k sazebníkům proklientsky a to jak z hlediska přehlednosti, stručnosti, barevnosti, tak i z pohledu různých dodatkových a vysvětlujících informací. V aktuálním čtvrtletí nedošlo k žádným změnám v podobě sazebníku a tak vysoké hodnocení z minula ponecháváme.

Z Q Reportu Scott & Rose vyplývá, že proti minulému čtvrtletí nedošlo k žádným změnám a tak roční náklady banky u standardního klienta jsou i nadále 218 Kč, což ji v průzkumu této agentury řadí stále na 2. místo. V této části proto ponecháváme hodnocení na stejné výši jako minule. 

Veřejnost 1Q 2015 92
Jana Kovačiková

banka, která je méně úspěšným klonem fio, nebo Air bank.

Milan Mroczkowski

Výběry ze všech bankomatů a zjištění zůstatku je u všech bankomatů v ČR zdarma.

Petr Zkuhravý
Marketa Marková

Equa bank mam asi rok a jsem celkove moc spokojena, nesetkala jsem se s nicim, co by mi nevyhovovalo. 


Sazebníky

Image result for equa pobočkyImage result for equa pobočkyImage result for equa pobočky


Pobočky

Bankomaty