Equa Bank

Equa Bank

Equa bank, a.s.
Petr Řehák- Generální ředitel, člen představenstva
Sídlo: Karolinská 661/4,186 00 Praha 8
Tel.: 222 010 111
E-mail: info@equabank.cz, www.equabank.cz

Kód banky: 6100

Infolinka: +420 222 010 111

Blokace karet: +420 222 010 222

Chcete změnit banku? Využijte kodex mobility.

KODEX BANKOVNÍ MOBILITY

Zisk banky 2018: 372 milionů Kč

Čistý výnos z poplatků a provizí: 22 milionů Kč

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2018


Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2017
Banka roku
2016
Banka roku
2015
3. čtvrtletí
2014
Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2015 69,6
Miroslav Zeman

Equa Bank je nízkonákladová banka, která je stále trošku ve stínu agresivnější Air Bank, nebo Fio banky. I tak však banka zaznamenává úspěchy v podobě zvyšujícího se počtu klientů a zájmu o produkty této banky. Banka postupně zaznamenává, že největší konkurentem na trhu jsou právě banky, které si budují stejné image nízkonákladových bank. Právě úspěch v této konkurenci umožní malé bance vystoupat k dalším metám.

Equa Bank zaznamenala umístění i v anketě o nejlepší přístup pracovníků banky ke klientovi, v rámci průzkumu společnosti Databank.

S čím tedy Equa Bank přišla ve druhém čtvrtletí 2015:

Začneme hned trochu zvesela. Banka přišla hned na úvod druhého čtvrtletí s průzkumem, který říká, že více než třetina podnikatelů není stoprocentně spokojena se svou bankou. Je přitom zřejmé kam a na co banka tímto průzkumem míří. Tou novou bankou, se kterou budou podnikatelé stoprocentně spokojeni je právě Equa Bank. Tento průzkum tak měl podpořit novou produktovou řadu účtů pro podnikatele bez poplatků. Banka se snaží získat nové klienty v oblasti, která zatím nebyla pro nízkonákladové banky typická.

Banka se také snažila zpopularizovat živnostenské podnikání v rámci své soutěže Equa Bank Rodinná firma. Jednalo se tedy už o čtvrtý ročník a výsledky byly vyhlášeny v hotelu Jalta. Určitě by nás ale zajímalo jakými objemy peněz a úvěrů podporuje banka právě tyto malé podnikatele.

Equa Bank se pochlubila ziskem šesti ocenění v projektu Zlatá koruna, který hodnotí produkty banka a pojišťoven. Nejvyšší ocenění tak získal běžný účet Equa Bank. Medailové hodnocení získaly i karty, nebo v kategorii ceně podnikatelů.

Equa Bank také oznámila prodloužení své garantované sazby u hypotečních úvěrů ve výši 1,99 procenta, která patří k těm nižší na tuzemském trhu.

Petr Kučera

Konkurenční boj bank o klienty nedávno posunula na další úroveň, kdy změnila podmínky u své už tak velmi dobré nabídky. Účet od Equa bank je už zdarma vždy a bez dalších podmínek.

Markéta Grušáková

Mladá banka s potenciálem. 

Miroslav Škvára
Otakar Schlossberger

Banka pracuje s omezeným počtem poboček, ale stále je rozšiřuje. Internetové stránky jsou přehledné a srozumitelné, podobně je na tom sazebník. Banka disponuje také elektronickým přístupem. Reklama se zlepšila, je ji vidět jak v TV spotech, tak tištěných médiích. Banku lze považovat za rozvíjející se a snaží se konkurovat úrokovými sazbami jak z úvěrů, tak z depozit.

Banka se prozatím nehlásí ke společenské angažovanosti, proto hodnocení ponechávám na úrovni minulého hodnocení. 

Bankovní poplatky 2Q 2015 87.5
Bankovní poplatky.com

Jedna z novějších bank. Původně Banco Popolare, kterou koupil britský fond AnaCap. Účet zdarma je nyní nově bez podmínek. Hodnocení v této části zvyšujeme o 0,5 bodu.

Vzhledem k nevýrazným poplatkovým změnám, nemáme důvod měnit hodnocení z minula.

Sazebník je stejně jako u Air Bank přehledný a jednoduchý. Sice se nevešel jen na jednu A4, ale i tak se na čtyřech stranách (minule na třech) budou klienti velmi dobře orientovat. Je zcela evidentní, že nové banky přistoupily k sazebníkům proklientsky a to jak z hlediska přehlednosti, stručnosti, barevnosti, tak i z pohledu různých dodatkových a vysvětlujících informací. V aktuálním čtvrtletí nedošlo k žádným změnám v podobě sazebníku a tak vysoké hodnocení z minula ponecháváme.

Z Q Reportu Scott & Rose vyplývá, že proti minulému čtvrtletí nedošlo k žádným změnám a tak roční náklady banky u standardního klienta jsou i nadále 218 Kč, což ji v průzkumu této agentury řadí stále na 2. místo. V této části proto ponecháváme hodnocení na stejné výši jako minule.

Veřejnost 2Q 2015 77.5
Dlouhodobá spokojenost
Pardon, poslední hodnocení jsem zkazil ... takže znovu Zatím bez problémů. Účet bez podmínek, úrok slušný (bonus splním posíláním výplaty) a vyřízení hypotéky také bez problémů. Zatím OK.

Sazebníky

Image result for equa pobočkyImage result for equa pobočkyImage result for equa pobočky


Pobočky

Bankomaty