Equa Bank

Equa Bank

Equa bank, a.s.
Petr Řehák- Generální ředitel, člen představenstva
Sídlo: Karolinská 661/4,186 00 Praha 8
Tel.: 222 010 111
E-mail: info@equabank.cz, www.equabank.cz

Kód banky: 6100

Infolinka: +420 222 010 111

Blokace karet: +420 222 010 222

Chcete změnit banku? Využijte kodex mobility.

KODEX BANKOVNÍ MOBILITY

Zisk banky 2018: 372 milionů Kč

Čistý výnos z poplatků a provizí: 22 milionů Kč

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2018


Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2017
Banka roku
2016
Banka roku
2015
3. čtvrtletí
2014
Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2019 73
Miroslav Zeman

Equa Bank je z tria nízkonákladových bank, které na trh vstoupili současně nebo krátce po sobě zatím nejmenší. Nevypadá to přitom, že by ji to nějak vadilo. Banka si jde svou cestou, neloví nové klienty za každou cenu a soustředí se na produkty ve kterých vyniká a je velmi konkurenceschopná.

Equa bank startuje platby prostřednictvím Google Pay

Equa bank právě spustila jednoduché platby prostřednictvím on-line platebního nástroje Google Pay. K zaplacení jednoduše postačí zaregistrovat platební kartu Equa bank do mobilní aplikace Google Pay. Pohodlně platit pak můžete nejen v kamenných obchodech, v eshopech nebo v aplikacích, ale také vybírat z bankomatů.

Ani Equa Bank se nevyhnula povinná inovace a zavedení plateb pomocí mobilních telefonů, které postupně nahrazují používání platebních karet. V prvním čtvrtletí se k této inovaci přihlásily postupně všechny retailové banky působící na tuzemském trhu. Je to jen dobře pro všechny bankovní klienty.

Equa bank zvýšila úrokové sazby termínovaných vkladů až na 2 % p.a.

Od února zvýšila Equa bank úročení termínovaných vkladů, a to až o 0,45 procentního bodu. Například pětiletý termínovaný vklad je tak nyní úročen 2,0 % p.a. Jde o další zvýšení sazeb v krátké době za sebou – k předchozímu došlo v listopadu 2018. 

Na velmi vysoká 2 procenta zvýšila v prvním čtvrtletí Equa Bank úrokové sazby u svých termínovaných vkladů. Na druhou stranu se jedná o pětileté termínované vklady, které vyžadují uložení prostředků u banky na velmi dlouhou dobu. Vyšší úrok je tak vykoupen dlouhým uložením prostředků u banky. Úrok je tak vysoce konkurenceschopný a již se přibližuje průměrné inflaci v ČR.

Equa bank má za sebou úspěšný rok. Konsolidovaný zisk vzrostl trojnásobně

Equa bank má za sebou další úspěšný rok. Dynamicky rostla ve všech oblastech podnikání a koncem roku vykázala čistý konsolidovaný zisk ve výši 372 milionů korun, což představuje v meziročním srovnání trojnásobný nárůst. Růst bilanční sumy pokračoval dvojciferným tempem, meziročně vzrostla celková aktiva o 11 % a dosáhla téměř 56 miliard korun. Počet klientů se zvýšil o 20 % a koncem roku banka obsluhovala 367 tisíc klientů. Objem vkladů a úvěrů se zvýšil o 9 %. Nejvyšším tempem přitom rostly spotřebitelské půjčky, jejich objem vzrostl v meziročním srovnání o 25 %.

Již jsou zapomenuty analýzy velkých bank, které předvídaly malým, nízkonákladovým bankám zánik a ztráty jen kvůli tomu, že neuplatňují žádné, nebo případně jen velmi nízké poplatky. Naopak se těmto bankám výrazně zvyšuje meziročně zisk i počty klientů. Výjimkou není ani tato banka. Čistý zisk ve výši 372 milionů korun je stejně vysoký jako například u Sberbank, nebo Expobank CZ, tedy mnohem starších bank.

Equa bank snižuje úrokové sazby hypoték

Equa bank zvýhodňuje od 12. března úrokové sazby hypoték až o 0,2 % p.a. Snížené sazby platí pro hypotéky na výstavbu nebo koupi domu či bytu a na refinancování hypoték. Equa bank tak pokračuje ve zpřístupňování hypoték poté, co zavedla 100% Hypotéku PLUS, díky níž lze získat 100 % výši hypotéky, a to díky spoluúčasti rodičů nebo osob blízkých. Zvýhodněné sazby bude banka nabízet až do 15. dubna 2019.

Bankovní poplatky 1Q 2019 86.3
Bankovní poplatky.com

2019 I. čtvrtletí 2019 (8.5, 8.5, 8.5, 9) = 8,63

Účet zdarma je stále bez podmínek a žádné strukturální změny se v posledním kvartále neodehrály.

Equa bank v aktuálním kvartále neučinila žádné poplatkové změny. Vzhledem k tomu nebudeme měnit hodnocení v této části.

Sazebník je stejně jako u Air Bank přehledný a jednoduchý. Sice se nevešel jen na jednu A4, ale i tak se na čtyřech stranách budou klienti velmi dobře orientovat. Je zcela evidentní, že nové banky přistoupily k sazebníkům proklientsky a to jak z hlediska přehlednosti, stručnosti, barevnosti, tak i z pohledu různých dodatkových a vysvětlujících informací. V aktuálním čtvrtletí nedošlo k žádným změnám v podobě sazebníku a tak vysoké hodnocení z minula ponecháváme.

Z Q Reportu Scott & Rose vyplývá, že proti minulému čtvrtletí nedošlo k žádným změnám a tak roční náklady banky u standardního klienta jsou i nadále 230 Kč, což ji v průzkumu této agentury řadí na 4. místo. V této části proto ponecháváme hodnocení na stejné výši jako minule.

Veřejnost 1Q 2019 92
Vše je správně funkční, přehledné, žádný problém. Jsem naprosto spokojený. Po službách Komerční Banky a České Spořitelny a jiných bank v zahraničí . Equa bank je zatím ze všech nejlepší.
super přístup, individuální komunikace nebo vše přes internet.Není co dodat nebo opravit.

Sazebníky

Image result for equa pobočkyImage result for equa pobočkyImage result for equa pobočky


Pobočky

Bankomaty