Fio banka

Fio banka

Fio banka, a.s.
Předseda představenstva a generální
ředitel: Mgr. Jan Sochor
Sídlo: V Celnici 10, 117 21 Praha 1
Tel.: 224 346 111
E-mail: fio@fio.cz, www.fio.cz

Kód banky: 2010

Infolinka: +420 224 346 800

Blokace karet: +420 224 346 777

Chcete změnit banku? Využijte kodex mobility.

KODEX BANKOVNÍ MOBILITY

Zisk banky 2018: 1 mld. Kč

Čistý výnos z poplatků a provizí: 0,32 mld. Kč

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2018


Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2017
Banka roku
2016
Banka roku
2015
Banka roku
2014
Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2013 63,7
Martina Hedvičáková

 

Nejdynamičtější banka a Nejvstřícnější banka roku 2012 získala v minulém roce přes 88 tisíc nových klientů a aktuálně jejích služeb využívá již přes 235 tisíc osob. I na tento rok chystá novinky, mezi prvními bude na trh uvedena aplikace Smartbroker pro investování přes smartphone nebo americká hypotéka. Zatím je však aplikace Smartbroker dostupná pouze pro majitele chytrých telefonů s operačním systémem Android.

I Fio banka začala jako konkurence nabízet bezkontaktní kartu zdarma.

Fio banka nabídla koncem roku 2012 klientům zdarma službu Fio API Bankovnictví pro bezpečné automatizované zpracování výpisů a pohybů na účtu. Nyní k ní vytvořila aplikaci Fio API Plus, která umožní snadné získávání dat přímo z bankovního systému.

Dalibor Z. Chvátal

 

Fio banka potěšila novou aplikací pro investování. Pár lidí také nazlobila, sice přestala účtovat poplatek za bezkontaktní kartu, ale na druhé straně přestala vydávat jen kontaktní karty. Důvod je jasný, potřebuje „rozplatit“ klienty.

Hana Fojtová

 

V prvním čtvrtletí roku 2013 banka představila nové možnosti v investování přes chytré telefony – aplikaci Smartbroker. Podporuje zvyšování vzdělanosti v investování dalším kolem programu Student broker. Jde o virtuální investování, kde si účastníci moho vyzkoušet, jak to funguje. Zýšila počet klientů na 250 tisíc.

Bezkontaktní platební kartu nyní nabízí klientům zdarma. 

Otakar Schlossberger

 

Banka v minulém ročníku u veřejnosti zvítězila. Patří prozatím mezi banky menšího rozsahu, která postupně získává seriózní místo na bankovním trhu v ČR. Za svou celkem krátkou éru si vydobyla přístupem ke klientům velmi dobrou pozici. Buduje širší síť obchodních míst, pracuje na elektronizaci při poskytování základních služeb. Stále je však z informací uvedených na internetových stránkách vidět, že je zaměřena do oblasti investičních nástrojů peněžního nebo kapitálového trhu. Nicméně je bankou universální. Z jejich internetových stránek však není zřetelné rozdělení produktů pro spotřebitele a další klientelu. Nabídka služeb je komplexní bez rozdílu segmentu, banka rozděluje nabídku spíše podle druhů oblastí a produktů (akcie a deriváty, půjčky a úvěry, účet a internet) a až po kliknutí na produkt se tento rozdělí na příslušný segment. Je to také možný přístup, ale poněkud zdlouhavější pro spotřebitele. Sazebník je poměrně vstřícný a celkem jednoduchý. Banka patří mezi levnější alternativy v České republice. V prvním čtvrtletí roku 2013 poněkud utichla reklama i této banky. Stále je však nutno ocenit její přístup při podávání informací z investičního trhu.

Není však zřetelná její společenská odpovědnost, tedy já jsem nenašel odkazy na charitativní nebo jinou společensky potřebnou aktivitu. Proto hodnocení ponechávám na úrovni minulého čtvrtletí. 

Jan Klička

 

Nejvstřícnější banka roku 2012 – aspoň dle stejnojmenné ankety – začala nový rok technickými inovacemi, novou mobilní aplikací pro investování a také zavedením bezkontaktních plateb. Počet klientů se zakulatil na počtu 250 tisíc, což je pro malou českou banku jasný úspěch.

Bankovní poplatky 1Q 2013 86.3
Bankovní poplatky.com
Veřejnost 1Q 2013 63.3
Miloš Nohavica
Jan Komár
Jiří Křídlo

Pro mne velmi nedůvěryhodná banka, která vše staví na nízkých poplatcích, ale v případě krize by se velmi brzy zhroutila

Jana Kovačiková
Dana Vranova

nic noveho

Milan Kozel

Osobní účet (7):

- místo poboček by to chtělo více možností nastavení v internetbankingu, vývoj internetbankingu zamrzl

- nejdou vidět v internetbankingu všechny využívající služby (např. cestovní pojištění, založit, zrušit)

- chtělo by to lepší zabezpečení vstupu do internetbankingu

- tato banka není vhodná pro spoření díky nízkému úročení

Radek Čejkovic

Sice nulové poplatky, má však málo poboček.

Jiří Hovorka
David Stříbrský

Pobočky

Bankomaty