mBank

mBank S.A., organizační složka,

Generální ředitel: Pawel Kucharski

Pernerova 691/42, Praha 8,186 00

www.mbank.cz

Kód banky: 6210

Infolinka:+420 222 111 999

Blokace karet:  Blokaci snadno provedete v mobilní aplikaci, internetovém bankovnictví nebo pomocí mLinky +420 222 111 999

Chcete změnit banku? Využijte kodex mobility.

KODEX BANKOVNÍ MOBILITY

Zisk banky 2018: 446 milionů Kč

 

 


Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2012
3. čtvrtletí
2012
1. čtvrtletí
2010
4. čtvrtletí
2011
Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2019 74,8
Miroslav Zeman

Polská banka, která rozjela už v Polsku bankovní revoluci. Jedná se také o první nízkonákladovou banku v České republice, která přinesla koncept bezpoplatkové bankovní politiky. Nulové či minimální poplatky umožnily bance vtrhnout na tuzemský trh a ukrojit si poměrně velký krajíc tohoto trhu. Už od počátku banka mířila na nespokojené klienty současných bank. V současné době se banka zakopala ve svých pozicích. Do přímého střetu se svými mladšími a již úspěšnějšími konkurentkami (Air Bank, Fio banka) nejde.

Klienti mBank v ČR mohou od dnešního dne platit pomocí služby Apple Pay

mBank dnes svým klientům v České republice přináší službu Apple Pay, která poskytuje jednoduchý, bezpečný a pohodlný způsob platby mobilním telefonem se systémem iOS. Apple Pay lze využívat na 210 tisících prodejních míst s bezkontaktními platebními terminály v České republice.

O mBank není v poslední době bohužel moc slyšet. Ale v prvním čtvrtletí přišla hned s inovací pro Apply. Samozřejmě nebyla jediná, ale když už jsme tuto inovaci chválili a popisovali u dalších bank, tak musíme stejně učinit i v tomto případě.

mKarta Svět od mBank přináší nejlevnější placení v zahraničí

V nabídce mBank bude od pondělí 25. února nová debetní mKarta Svět. Díky ní lidé už nebudou muset do směnáren, placení jejím prostřednictvím je totiž téměř vždy ještě výhodnější než nákup cizí měny nejen na pobočkách bank, ale také v těch nejvýhodnějších směnárnách. Nyní je tak jednoduché platit debetní kartou výhodně jak doma, tak v zahraničí.

Platební karta Svět vám má otevřít obzory a umožnit nejlevnější placení v zahraničí. Nicméně i při platbě v zahraničí platíte zdarma, stejně jako doma, tak nechápu co tím mBank myslela. Je přitom logické, že platba kartou v zahraničí vychází levněji než výběr hotovosti z bankomatu v zahraničí, nebo směna hotovosti ve směnárně.

mBank přispěje dětem na jejich nový účet až tři stovky

Získat zajímavý příspěvek ke kapesnému mohou noví klienti mBank z řad dětí, a to až 300 korun na jejich nové mKonto pro děti.

S bonusy za otevření nového účtu se vysipal pytel. Za otevření nového účtu vám neplatí jen Air Bank, nebo UniCredit Bank, ale také mBank a to hned těm nejmenším. Bonus tak vlastně nezískají rodiče dětí, ale samotné děti. Otevírání účtů dětem je poslední dobou čím dám populárnější.

Bankovní poplatky 1Q 2019 83
Bankovní poplatky.com

2019 I. čtvrtletí (9, 7.5, 8, 8.4) = 8,3

Nízkonákladová banka, která svou politiku postavila na nulových poplatcích. Poplatková struktura zůstala zachována, takže i my zatím ponecháváme hodnocení v této části beze změny.

Banka v I. čtvrtletí letošního roku neprezentovala žádné poplatkové změny. V této části tedy naše hodnocení zatím také neměníme.

Sazebník mBank je stále snadno k nalezení hned na homepage. Dále v něm klient najde přehlednou tabulku s archívem změn, a jakého okruhu služeb či produktů se tyto změny a kdy týkaly (jednotlivé minulé sazebníky jsou stáhnutelné v pdf formátu). Bohužel jednotlivé změny nejsou nijak zvlášť označeny a tak je třeba sazebníky porovnávat. Hodnocení pro aktuální I. kvartál neměníme.

V Q Reportu Scott & Rose došlo ke změně směrem k lepšímu, takže standardní klient nyní zaplatí 333 Kč ročně, proti 400 Kč v minulém čtvrtletí. mBank se díky vstupu Banky Creditas, Hello bank! a zhoršení Monety posunula z původně šestého na páté místo. Po minulém snížení hodnocení zvyšujeme.

Veřejnost 1Q 2019 45,7
zrušení absurdních poplatků za kartu a za převody mezi vlastními účty...
Aleš Jirásek
Aleš Jirásek

Sazebníky


Bankomaty