Raiffeisenbank

Raiffeisenbank

Raiffeisenbank a. s.
Igor Vida, předseda představenstva a generální ředitel
Hvězdova 1716/2b, 140 78 Praha 4
Tel.: 225 541 111
E-mail: info@rb.cz, www.rb.cz

Kód banky: 5500

Infolinka:+420 800 900 900

Blokace karet: +420 800 900 900

Chcete změnit banku? Využijte kodex mobility.

KODEX BANKOVNÍ MOBILITY

Zisk banky 2018: 3,36 mld. Kč

Čistý výnos z poplatků a provizí: 1,86 mld. Kč

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2018


Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2010
1. čtvrtletí
2010
Ohodnoťte banku

Porota 3Q 2017 66,6
Petr Kučera

Nejvýraznějším krokem letos bylo spuštění nového internetového bankovnictví. Od června do něj zatím převedla 350 tisíc fyzických osob.

Bodovala v testu e-mailové komunikace (druhé místo) i v testu zákaznických linek (třetí místo), obojí v rámci soutěže Nej banka agentury Datank a Hospodářských novin.

Peter Michajlov
Miroslav Škvára
Markéta Grušáková
Olga Ortová Šeflová

Tato banka již nějakou dobu pospává v oblasti produktové nabídky, technologických změn i v oblasti postupů obsluhy klienta.

Bankovní poplatky 3Q 2017 75
Bankovní poplatky.com

Raiffeisenbank svoji poplatkovou politikou směřuje klienty k maximálnímu využívání vždy aktuální verze eKonta (Komplet) při splnění podmínek pro věrnostní výhody. V aktuálním kvartálu nedošlo k významným strukturálním změnám. Vzhledem k tomu nebudeme zatím měnit hodnocení banky v této části.

V aktuálním III. kvartále došlo k drobným poplatkovým posunům. Banka od 24. června 2017 do sazebníku doplnila nové účty Firemní účet Basic, Firemní účet Profi, Firemní účet Premium. Vzhledem k nízké aktivitě banky jsme se rozhodli neměnit naše hodnocení v této části z minula.

Sazebník nedoznal žádných výraznějších grafických změn a patří tak stále k těm přehlednějším a klienti by se v něm měli dobře orientovat. Jasně je poznat, co všechno patří do preferovaného eKonta. To navíc banka zdůrazní ještě speciálním dokumentem – tarify. U RB je třeba vyzdvihnout, že jako jedna z mála bank vydává při změnách sazebníku speciální pdf. dokument, kde nejen, že popíše seznam změn s původní a novou cenou (dokonce i s výpočtem rozdílu), ale také přidá tipy a alternativy pro klienty, kteří jsou změnou nějak postiženi. Pro aktuální III. čtvrtletí jsme se rozhodli hodnocení v této části neměnit.

Q Report Scott & Rose u standardního klienta nezaznamenal ve srovnání s minulým kvartálem žádnou změnu a tak jsme stále na nízké úrovni 389 Kč ročně, u aktivního klienta také nedošlo k žádným posunům a stále jsme na výši 2.755 Kč ročně. Vzhledem k postavení ostatních bank v porovnání ročních nákladů jsme se rozhodli zvýšit hodnocení v této části o 0,5 bodu a vrátit jej tak na předminulou úroveň.


Sazebníky

Pobočky

Bankomaty