Raiffeisenbank

Raiffeisenbank

Raiffeisenbank a. s.
Igor Vida, předseda představenstva a generální ředitel
Hvězdova 1716/2b, 140 78 Praha 4
Tel.: 225 541 111
E-mail: info@rb.cz, www.rb.cz

Kód banky: 5500

Infolinka:+420 800 900 900

Blokace karet: +420 800 900 900

Chcete změnit banku? Využijte kodex mobility.

KODEX BANKOVNÍ MOBILITY

Zisk banky 2018: 3,36 mld. Kč

Čistý výnos z poplatků a provizí: 1,86 mld. Kč

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2018


Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2010
1. čtvrtletí
2010
Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2019 61,6
Miroslav Zeman

Raiffeisenbank byla bankou, která zabodovala hned v prvním čtvrtletí hodnocení bank www.VstricnaBanka.cz. To se však stalo v roce 2010. Od té doby se hodnocení banky pohybuje spíše v průměru.

Raiffeisenbank umí poskytovat velmi kvalitní individuální a cílené služby na míru konkrétním klientům či skupinám klientů.

Raiffeisenbank využívá v kampani Ježka

Osobností nové kampaně Raiffeisenbank se stal člen představenstva banky odpovědný za korporátní segment František Ježek. Jeho tvář je na billboardech spojená se sloganem „Dvě věci pohání byznys: vaše ambice a naše financování“.

Pro banku je nejvýhodnější, když může v kampani využít zajímavou osobnost pocházející přímo z banky. Pokud má banka takové štěstí, je to určitě výhra. Chce to jen dobrý nápad a prezentovat spojení jména, banky a nabízeného produktu. Formu, kterou RB zvolila můžeme určitě pochválit. Není to vlezlé, ani strohé, ani laciné.

Nové mobilní bankovnictví Raiffeisenbank umožňuje zahraniční platby

Raiffeisenbank spustila novou vylepšenou verzi mobilního bankovnictví. Ta umožňuje platby v eurech do zahraničí, zobrazení PINu platebních karet, možnost on-line aktivace kreditní karty a nabízí chytré zabezpečení.

Konečné zde máme po nějaké době zase inovaci. Tentokrát se červnová inovace týká RB a mobilního bankovnictví. Nové mobilní bankovnictví umožní klientům platit do zahraničí, což je největší výhodou a inovací nového produktu. Zobrazení PINU platebních karet, nebo aktivace karet je už jen takovou třešničkou na dortu, kterou nabízejí i jiné banky ve svých mobilních bankovnictvích.

Raiffeisenbank získala vyšší ratingová hodnocení od agentury Moody´s

Pozitivní výhled z předcházejícího období se přetavil ve zvýšení ratingu z Baa1 na A3. Výhled ratingů dlouhodobých vkladů Raiffeisenbank je nyní stabilní a odráží omezený tlak na růst ratingů banky během následujících 12 až 18 měsíců.

Ratingy mohou dát klientům informaci o kondici banky, ale také mohou výrazně zkreslit realitu. Selhání ratingových agentur jsme tu masově měli v roce 2008 při velké finanční krizi. Doufejme, že se agentury již poučily a zvýšení ratingu RB můžeme věřit. Ostatně všechny banky působící na tuzemském trhu jsou stabilní a pro klienty velmi bezpečné.

Bankovní poplatky 2Q 2019 73.5
Bankovní poplatky.com

II. čtvrtletí 2019 (7.5, 7, 7.5, 7.4) = 7,35

Raiffeisenbank svoji poplatkovou politikou směřuje klienty k maximálnímu využívání vždy aktuální verze eKonta (Komplet) při splnění podmínek pro věrnostní výhody. V aktuálním kvartálu nedošlo k významným strukturálním změnám. Vzhledem k tomu nebudeme zatím měnit hodnocení banky v této části.

V aktuálním II. kvartále nedošlo k žádným poplatkovým posunům. Vzhledem k tomu jsme se rozhodli neměnit naše hodnocení v této části z minula.

Sazebník nedoznal žádných výraznějších grafických změn a patří tak stále k těm přehlednějším a klienti by se v něm měli dobře orientovat. Jasně je poznat, co všechno patří do preferovaného eKonta. To navíc banka zdůrazní ještě speciálním dokumentem – tarify. U RB je třeba vyzdvihnout, že jako jedna z mála bank vydává při změnách sazebníku speciální pdf. dokument, kde nejen, že popíše seznam změn s původní a novou cenou (dokonce i s výpočtem rozdílu), ale také přidá tipy a alternativy pro klienty, kteří jsou změnou nějak postiženi. Pro aktuální II. čtvrtletí jsme se rozhodli hodnocení v této části neměnit.

Q Report Scott & Rose u standardního klienta nezaznamenal ve srovnání s minulým kvartálem žádnou změnu a tak jsme stále na průměrné úrovni 812 Kč ročně, Hodnocení v této části proto ponecháváme na stejné úrovni.


Sazebníky

Pobočky

Bankomaty