UniCredit Bank

UniCredit Bank

UniCredit Bank Czech Republic, a. s.

(dříve HVB Bank a Živnostenská banka)
Předseda představenstva: Jakub Dusílek
Na Příkopě 858/20, 111 21 Praha 1
Tel.: 221 112 111
E-mail: info@unicreditgroup.cz, www.unicreditbank.cz

Kód banky: 2700

Infolinka:+420 955 911 911

Blokace karet: +420 800 140 014

Chcete změnit banku? Využijte kodex mobility.

KODEX BANKOVNÍ MOBILITY

Zisk banky 2018: 9,1 mld. Kč

Čistý výnos z poplatků a provizí: 3,89 mld. Kč

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2018


Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2014
Banka roku
2013
Banka roku
2011
4. čtvrtletí
2011
Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2019 62,4
Miroslav Zeman

Banka se dlouhodobě prezentuje jako TOP banka pro vybrané cílové skupiny „zajímavých“ klientů. U této banky tak má bankovní účty a její služby využívá velká část advokátů, lékařů, nebo znalců. Banka tedy dokáže své služby velmi dobře cílit a poskytovat jednotlivým klientům vysoce individuální služby na špičkové úrovni.

Banku vlastník italská UNI Credit. I tato banka se podílí poměrně výrazným způsobem na odlivu kapitálu z České republiky vyplácením dividend do zahraničí.

Banka nemá výrazný marketing a mezi bankami tak v této disciplíně poměrně zaostává a to i za nízkonákladovými bankami.

UniCredit Bank se stala nejlepší korporátní bankou v České republice

Ocenil ji mezinárodní časopis Global Banking & Finance, který každoročně přináší přehled nejlepších bank světa v několika kategoriích včetně korporátního bankovnictví.

Těch soutěží bank je tolik, že se v tom dá jen těžko vyznat. Je ale pravdou, že UniCredit je svým korporátním bankovnictvím dlouhodobě známá a také je v tomto segmentu velmi úspěšná. Je jasnou jedničkou například mezi advokáty, nebo znalci. Banka tak umí velmi dobře  zacílit na konkrétní profesní skupinu a té nabídnout špičkové produkty a podmínky.

UniCredit Banka snižuje úroky u hypoték

UniCredit Bank připravila pro všechny zájemce o financování vlastního bydlení hypotékou příjemné novoroční překvapení. Od 10. ledna snižuje úrokové sazby u hypoték, všechny fixace

do 80 % hodnoty nemovitosti (LTV) včetně desetileté fixace i variabilní sazby tak banka nabídne za 2,59 % p.a.

UniCredit prostě sledovala trend, kdy po novém roce většina bank začala snižovat úroky u hypoték. Důvodem není pouze láska ke klientům, ale zejména unáhlené zvyšování úrokových sazeb na konci roku 2018, tedy v době, kdy banky mohly očekávat výrazné ochlazení trhu a pokles zájmu o nové hypotéky. Snižování úrokových sazeb, tak stále pokračuje, a je to dobře.

UniCredit Bank se o své zaměstnance stará

UniCredit  již druhým rokem za sebou získala oficiální certifikaci společnosti Top Employers Institute za svou výjimečnou nabídku pro zaměstnance, čímž potvrdila své postavení banky, která nabízí skvělé zaměstnání.

Pracovat u UniCredit je prostě radost. Alespoň to říká certifikace. Otázkou je, jestli si to samé myslí samotní zaměstnanci této banky. Ale předpokládejme že ano. Toto zjištění je důležité. Protože pouze spokojení zaměstnanci banky, mohou tvořit spokojené klienty banky. Zaměstnanci banky také představují konkrétní tvář každé banky.

UniCredit Bank zhasíná světla

Skupina UniCredit v sobotu 30. března v 20:30 zhasne na šedesát minut světla ve svých 74 budovách ve 14 zemích (Rakousko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvatsko, Česká republika, Německo, Maďarsko, Itálie, Rumunsko, Rusko, Srbsko, Slovinsko, Slovensko a Velká Británie).

Poměrně zajímavá a netradiční iniciativa. Banka zhasla na hodinu světla ve svých pobočkách. Snad si toho také někdo všiml. Jinak je to akce, která sleduje alespoň demonstrativně ochranu životního prostředí. To se také bance přičte k dobru v hodnocení Zelené banky. Ekologické aktivity bank velmi pečlivě sledujeme.

Bankovní poplatky 1Q 2019 69,3
Bankovní poplatky.com

2019 I. čtvrtletí (7, 6.5, 8, 6.2) = 6,93

UniCredit byla v minulém roce jedna z těch aktivnějších bank. Sazebník ovšem v I. kvartále významně nezměnila. Hodnocení v této části tedy ponecháváme na stejné úrovni.

Banka v aktuálním čtvrtletí neprovedla výrazné poplatkové změny. Vzhledem k tomu nemáme důvod naše minulé hodnocení.

UniCredit před časem rozšířila možnost prezentace sazebníku - dříve byl k dispozici jen v jednom dokumentu, nově banka rozdělila sazebník na logických 14 kapitol, které je možné ovládat samostatně. Zároveň ale umožňuje sazebník stáhnout v jednom pdf formátu, kde je hlavní tabulka se všemi nabízenými konty a podobně jako u KB i s cenou služby mimo balíčkový účet. V aktuálním I. kvartále vysoké hodnocení z minula nemáme důvod měnit.

V Q Reportu Scott & Rose vzhledem k výše uvedenému nedošlo k žádným změnám - náklady u standardního klienta jsou ročně stále ve výši 1.249 Kč. Vzhledem k tomu neměníme, po minulém snížení, naše hodnocení banky v této části.

Veřejnost 1Q 2019 20
Internetové bankovnictví upraveno k horšímu, Smart bankovnictví slabé + při výměně telefonu se musí navštívit pobočka pro aktivační kód. Úrokové sazby na spořícím účtu z původního procenta klesly v podstatě na nulu. Bance zůstává jedna výhoda a tou jsou výběry v cizině za 0kc. Změna trvalého bydliště trvá 3 roky (pokaždé tam novou adresu vidi, ale nový majitel nemovitosti stále disponuje mými dokumenty např potvrzením o zaplacených úrocích z hypo). Po vypršení po platební karty a stálém urgovani na pobočce přišli za necelé 3 měsíce 2 karty, z nichž v bance viděli pouze jednu, kterou jsem tedy aktivoval a na polovině platebních terminálů nejde bezkontaktně. Doporučil jsem banku příbuznému, křestní jméno mu do smlouvy dali takto Miílan s tím, že to opraví. Za měsíc přišla karta s tímto jménem, takže následně byl další týdny bez karty. Možná to je jen personálem pobočky, ale údajně to není o nic lepší i v jiných regionech. Další výhodou je rychlost příchozích plateb, které chodí v den, kdy byly odeslány, ne jako Čs.
vedení účtu 199 Kč/měsíčně infolinka Vás pošle rovnou do .... a problémy neřeší, pokud nejde o jejich peníze

Sazebníky

Image result for unicredit pobočkyImage result for unicredit pobočkyImage result for unicredit sídlo


Pobočky

Bankomaty