Bankou roku 2019 je Air Bank, nejlepší pojišťovnou AXA životní pojišťovna. Ocenění získali i Jan Juchelka či MONETA Money Bank


27. 11. 2019  09:51     Tisková zpráva     komentáře (0)

Banka roku zná již po osmnácté své vítěze. V hlavní kategorii Banka roku u odborné poroty poprvé bodovala Air Bank, zároveň uspěla jako Banka zákazníků. V kategorii Pojišťovna roku si první cenu odnesla AXA životní pojišťovna. Bankéřem roku je generální ředitel Komerční banky Jan Juchelka. Titulem Pojišťovna zákazníků se může pyšnit Česká pojišťovna, její končící generální ředitel Marek Jankovič se volbou kolegů stal Pojišťovákem roku. Nejlepší hypotékou zvolili porotci už podruhé v řadě tu od MONETA Money Bank. Záštitu nad oceněním Banka roku převzal i letos guvernér ČNB Jiří Rusnok. Hlavními partnery jsou společnosti KPMG a Fincentrum, fond Quant a pánská módní značka Le Premier.

Bankou roku 2019 je Air Bank, nejlepší pojišťovnou AXA životní pojišťovna. Ocenění získali i Jan Juchelka či MONETA Money Bank
„Rok 2019 rozdělil české banky na ty, které dokázaly rychle zavést mobilní platby Apple Pay a Google Pay, a na ty, které zaspaly. To se významně odrazilo jak v hodnocení zákazníků, tak i odborné poroty,“ říká zakladatel soutěže Banka roku Petr Stuchlík.

 

„Ocenění Air Bank jako součásti skupiny Home Credit si nesmírně vážím. Je pro mě potvrzením faktu, že naše skupina v posledních deseti letech zásadním způsobem přispěla ke kultivaci trhu finančních služeb v naší zemi," říká Jiří Šmejc, předseda představenstva skupiny Home Credit.

 

Před pár dny tomu bylo právě osm let, co jsme na trh vstoupili s ambicí být první bankou, kterou mají lidé rádi. A stejných principů pozitivní zákaznické zkušenosti, na kterých jsme Air Bank stavěli, se držíme dodnes. Jen jsme mnohem větší a můžeme tak našimi službami zjednodušovat každodenní bankovnictví většímu počtu lidí. Těší nás, když naši práci kromě samotných klientů ocení i odborná veřejnost,“ říká Michal Strcula, generální ředitel Air Bank.

 

Toto prestižní ocenění je konkrétním důkazem, že to, co jsme v uplynulých letech budovali, bylo správné. Posouváme se z role pouhého plátce škod do role partnera našich klientů,“ řekl Robert Gauci, generální ředitel skupiny AXA Česká republika a Slovensko.

 

Porota ocenění Banka roku, složená z erudovaných zástupců byznysu a médií, akademické sféry, ekonomických odborníků či finančních analytiků, rozhoduje o hlavních cenách Banka rokuPojišťovna roku, a také o oborové ceně Hypotéka roku. „Vítězem jsou také klienti, kterým letošek přinesl výhody celé řady inovací – k velkému posunu došlo u mobilních plateb, které jsou dostupné prakticky všem klientům. Tento vývoj dokládá, že Česko si udržuje pozici mezi lídry v bankovnictví a fintechu,“ komentuje člen poroty Miroslav Lukeš, Senior Vice President Mastercard zodpovědný za globální vývoj debetní produktů.

 

Kategorie Banka zákazníka a Pojišťovna zákazníka se orientují na nejlepší zákaznickou zkušenost a její výsledky jsou stanovovány podle mezinárodní metodiky Nunwood KPMG. Ryze osobnostní kategorie Bankéř roku a Pojišťovák roku vybírají sami vrcholní představitelé finančních institucí ze svého středu. Vítěze v kategorii Banka bez bariér, kterým je pro letošek Česká spořitelna, pak určují ve spolupráci s Kontem Bariéry hendikepovaní občané ve všech krajských městech republiky.

 

Slavnostní ceremoniál Banka roku v prostorách Žofína vizuálně provázelo dílo talentovaného českého umělce Matyáše Chocholy. Vyhlašovatelem ocenění je společnost BOY AWARDS ze skupiny Duck Sauce Petra Stuchlíka. Mediálními partnery jsou Radiožurnál, ekonomický deník E15, časopis Reportér a ČT24. Podrobný soupis vítězů a nominovaných, ale i informace o ocenění Banky roku, najdete na oficiálním webu www.bankaroku.cz.

Výsledky ocenění Banka roku 2019

Banka roku

1. Air Bank, a.s.

Ocenění hodnotí a uděluje odborná porota.

2. Česká spořitelna, a. s.

3. Komerční banka, a. s.

Pojišťovna roku

1. AXA životní pojišťovna, a. s.

2. Allianz pojišťovna, a. s.

3. Kooperativa pojišťovna, a. s., VIG

Hypotéka roku

1. MONETA Money Bank, a. s.

2. Česká spořitelna, a. s.

3. Air Bank, a. s.

Banka zákazníků

1. Air Bank, a. s.

Stanoveno podle mezinárodní metodiky Nunwood KPMG.

2. Equa bank, a. s.

3. Fio banka, a. s.

Pojišťovna zákazníků

1. Česká pojišťovna, a. s.

2. Allianz pojišťovna, a. s.

3. neuděleno

Bankéř roku

Jan Juchelka, předseda představenstva a generální ředitel, Komerční banka, a. s.

Šéfové finančních institucí vybírají vítěze ze svého středu.

Pojišťovák roku

Marek Jankovič, předseda představenstva a generální ředitel, Česká pojišťovna, a. s.

Banka bez bariér

1. Česká spořitelna, a. s.

Ve spolupráci s Kontem Bariéry hendikepovaní občané z ČR.

2. Československá obchodní banka, a. s.

3. Komerční banka, a. s.

 

Odborná porota ocenění Banka roku 2019

Odborné porotě předsedá ekonom Pavel Kysilka, členy jsou Hana Blovská (místopředsedkyně Conseq Investment Management), Vlastislav Bříza (majitel Koh-i-noor Holding), Robert Čásenský (šéfredaktor časopisu Reportér), Petr Dvořák (prorektor VŠE), Martin Jašminský (šéfredaktor HN), Miroslav Lukeš (Senior Vice President pro globální vývoj debetních produktů MasterCard), Michal Mejstřík (profesor ekonomie UK), Barbora Tyllová (country manažerka PayU), Miroslav Zámečník (ekonomický analytik České bankovní asociace), Eva Zamrazilová (předsedkyně Národní rozpočtové rady), Tereza Zavadilová (šéfredaktorka E15)  a Jan Žůrek (prezident České podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj). Bankou roku 2019 je Air Bank, nejlepší pojišťovnou AXA životní pojišťovna. Ocenění získali i Jan Juchelka či MONETA Money Bank

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

28070326320

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

46


ČÍSLO TÝDNE - 46 právě tolik miliard korun investuje v České republice do rozšíření výroby čipů společnost ONSEMI. Jedná o největší investici v dějinách ČR.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,3990
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,2870
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,9710
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,2225
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 26,0270
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4900
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1120
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více