Bilanční suma záložny WPB Capital přesáhla 4 miliardy Kč


11. 10. 2010  12:05     Karel Pluhař     komentáře (0)

WPB Capital za poslední rok zdvojnásobilo bilanční sumu i počet klientů. Bilanční suma dosáhla částky 4,073 miliardy korun, počet klientů je 7 252. Za rychlým růstem WPB Capital stojí zájem o dlouhodobé termínované vklady s úrokem až 5,95 procent ročně.

 „Růst bilanční sumy a členské základny odpovídá naší strategii transformovat WPB Capital z významné družstevní záložny na banku. Abychom rostli ze zdravých základů, navyšujeme postupně základní kapitál záložny. Dnes dosahuje 263,6 milionu korun, to je více než polovina základního jmění malé banky,“ uvádí Hana Foitová z WPB Capital. Bilanční suma vzrostla zejména díky stále větší oblibě dlouhodobých termínovaných vkladů. „Klienty přesvědčuje úrok až 5,95 % ročně při stoprocentním pojištění vkladů do výše 50 tisíc EUR,“ říká Hana Foitová. Z prostředků získaných od střadatelů WPB Capital poskytuje úvěry zejména developerům a zahraniční klientele, které banky často odmítají bez bližšího posouzení jejich skutečné situace. Výše úvěrů poskytovaných WPB Capital sahá od jednotek do desítek milionů korun a základem pro jejich poskytnutí je zajištění kvalitní nemovitostí. 

Rychlý růst WPB Capital však není na úkor stability. „Trh nám umožňuje růst rychleji, ale prvořadá je pro nás dlouhodobá stabilita. Odmítáme se pouštět do financování rizikových oblastí. Podporujeme životaschopné podnikatelské projekty a každý úvěr máme zajištěný nemovitostí. Průměrně poskytujeme úvěr na 60 procent ceny nemovitosti,“ dodává Hana Foitová.Bilanční suma záložny WPB Capital přesáhla 4 miliardy Kč

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

19718091724

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

5740


ČÍSLO TÝDNE - 5740 korun. Právě tolik bude činit dle rozhodnutí vlády tzv. paušální daň. Každý živnostník s příjmem do 800 tisíc korun ročně tak bude moci hradit sociální, zdravotní i daň v jedné paušální částce. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více