Bojíte se očkování proti kovidu? Nebo jdete do toho?


22. 01. 2021  08:19     Miroslav Zeman     komentáře (0)

Pan Poplatek se očkovat proti koronaviru určitě nechá. Naopak paní Poplatková je skeptická a očkování se obává. Jaké jsou jejich argumenty pro a proti očkování proti kovidu? S kterým členem této rodiny souhlasíte? Součástí článku je i anketa. Prosíme, zúčastněte se.

Bojíte se očkování proti kovidu? Nebo jdete do toho?
Proč se nechat očkovat? V této chvíli máme ještě na přemýšlení dostetek času. Systém očkování se rozjíždí velmi pomalu a vlažně. Neohrožené skupiny lidí se mají očkování dočkat až na přelomu jara a léta tohoto roku. Do té doby budou očkováni zdravotníci, učitelé, personál domovů pro seniory, ošetřovatelé, nemocné osoby a osoby starší 65 let. Zbytek populace tak může i nadále zvažovat, zda v létě a na podzim k očkování přijde či nikoliv.

Pan Poplatek s očkováním souhlasí. Proč?

Očkování beru jako projev odpovědnosti vůči starším a nemocným lidem, kteří jsou koronavirem ohroženi a může je přímo ohrozit na životě. I když se mohou objevit obavy o míru vyzkoušenosti a otestovanosti vakcíny, a tedy i obava o následky očkování pro zdraví v budoucnosti, mám mnohem větší obavu o babičku, dědu a další starší lidi, kde je míra úmrtnosti výrazně vyšší, než je v mé věkové skupině. Neměl jsem větší problém s omezeními nejrůznějšího druhu, které byly nutné k tomu, abychom koronavirus neměli nakonec všichni. Proto jedna či dvě injekce nejsou pro mě výzmnamnějším problémem. Navíc vakcíny, které se dělají standardním způsobem a více méně obdobně, už v sobě mám z dětství a dospívání, a to bez větších problémů. Nevidím tedy jinou cestu, jak se omezení a rizika neustálé přítomnosti koronavirové nákazy zbavit. Pokud má někdo řešení lepší, ať s ním klidně přijde.

Paní Poplatková se očkování bojí. Proč?

Mám velikou nedůvěru k vakcíně, která byla vytvořena na základě úplně nového onemocnění, jakým je covid_19. Nejsem proti očkování, jako takovému, zásadně proti, ale nikdy jsem ho nevyhledávala a popravdě, u našich dětí jsem se i povinné očkování snažila oddalovat. Z dlouhodobého hlediska nikdo neví, co vakcína v našem těle udělá za několik let. Jakou máme jistotu, že nemůže způsobovat například nějaké genetické vady našich potomků? V rámci bezpečnosti vím, že očkování bude nejspíš nezbytné, ovšem nebudu stát v prvních řadách, abych vakcínu dostala. Pokud vir zmutuje natolik, že například změní radikálně svůj charakter, bude tato vakcína stačit? Nebo nás například za rok budou očkovat další novou látkou..? Podtrženo a shrnuto, celé je to jedna velká nejistota s tisíci otazníky kolem. Rozhlédněte se kolem sebe, zhodnoťte situaci a používejte selský rozum a intuici. Hodně štěstí :-) 

Necháte se očkovat proti koronaviru?

Ano, nebojím se (12 x)
 

Celkový počet hlasujících: 12

Očkování je velké téma dnešní doby. Pan Poplatek je připravený se nechat očkovat hned jak to bude možné. Očkování vidí jako příležitost k omezení šíření koronaviru a navrácení života do normálních kolejí. Bere to také jako svou povinnsot ve vztahu k ohroženým skupinám lidí, zejména těch nejstarších. Paní Poplatková má z očkování obavu. Podle ní testování proběhlo až velmi rychle a překotně, jen proto, aby se co nejdříve očkovalo. Bohužel však nejsou známé dlouhodobější důsledky a následky očkování. V minulosti podle Paní Poplatkové se objevily případy, kdy lidé po očkování onemocněli, nebo dokonce zemřeli. A co vy? Přesvědčil vás pan Poplatek, nebo paní Poplatková?Bojíte se očkování proti kovidu? Nebo jdete do toho?

Diskutovat (0)