Česká spořitelna školí své zaměstnance v přístupu k hendikepovaným a mapuje bariéry s Pražskou organizací vozíčkářů


22. 01. 2013  11:00     tz     komentáře (0)

Česká spořitelna zahájila společně s Českým červeným křížem sérii školení pro své zaměstnance v pobočkách, která prohlubují znalosti v přístupu ke zdravotně postiženým klientům, k seniorům a v oblasti první pomoci. V současné době absolvovalo školení 84 zaměstnanců, ČS do konce roku 2013 plánuje proškolit ještě 600 až 800 zaměstnanců. Česká spořitelna rovněž spolupracuje s Pražskou organizací vozíčkářů, která mapuje pobočky a bankomaty ČS z hlediska bezbariérovosti. Výstupy jsou zveřejňovány průběžně na webových stránkách POV www.presbariery.cz a ČS podle nich podniká kroky v odstraňování bariér. Klienti s Osobním účtem ČS, kterým zdravotní postižení znemožňuje obsluhu bankomatu, mohou rovněž vybírat hotovost zdarma na přepážkách všech poboček ČS.

Česká spořitelna školí své zaměstnance v přístupu k hendikepovaným a mapuje bariéry s Pražskou organizací vozíčkářů




Krátký sestřih ze školení zaměstnanců ČS s ČČK najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=_V5x-r800K0. Souběžně se školením zaměstnanců se ČČK zaměřuje také na hodnocení poboček ČS co do bezbariérovosti. Výsledek zkoumání bezbariérovosti a množství proškolených zaměstnanců ovlivňuje certifikaci pobočky ČS titulem ČČK „Přátelská místa“. Během první poloviny roku 2013 chce Česká spořitelna certifikovat titulem „Přátelská místa“ prvních 10 poboček v krajských městech.

Česká spořitelna rovněž rozšiřuje síť bankomatů pro zrakově postižené klienty. Ta v současné době čítá 118 bankomatů vybavených speciálním audio modulem usnadňujícím obsluhu bankomatů slabozrakým a nevidomým klientům. V letošním roce plánuje Česká spořitelna ozvučit dalších minimálně 120 bankomatů. Lokality pro umístění audio modulů vytipovala pro Českou spořitelnu Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR (SONS). Zároveň ČS instaluje tyto moduly do všech nových bankomatů automaticky.

Přístup banky k hendikepovaným  ocenila také porota soutěže OVB Vstřícná banka, která zvolila Českou spořitelnu za jednu ze dvou nejvstřícnějších bank k osobám se zdravotním postižením (OZP). Porota v případě České spořitelny ocenila zejména nejlépe vybavené pobočky a rozvinutý systém podpory OZP ze strany poradců, speciální bankomaty pro osoby se zrakovým postižením a nejpropracovanější systém pomůcek a vybavení pro OZP, včetně specializované pobočky.



Česká spořitelna školí své zaměstnance v přístupu k hendikepovaným a mapuje bariéry s Pražskou organizací vozíčkářů

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

28390013426

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

23


ČÍSLO TÝDNE 23 právě tolik procent lidí do 26 let bydlí u svých rodičů. Ještě loni to bylo 15 procent. V nárůstu se odráží výrazné zdražování cen nemovitostí, zejména bytů ve velkých městech a současně zvyšující se úroky z hypoték. Novou šanci dostává nájemní bydlení.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,3590
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,6420
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,5035
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,5545
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,4105
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1300
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1228
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více