V pařížském kostele spustí přijímání milodarů platební kartou


22. 01. 2018  00:46     Lidové noviny     komentáře (0)

Moderní platební technologie se nevyhýbají ani tak tradičním místům jako jsou kostely a další svatostánky. Milodary a příspěvky církvím a kostelům tak můžete například ve Francii už uhradit i platební kartou.

V pařížském kostele spustí přijímání milodarů platební kartou
V katolickém kostele Saint Francois de Molitor v Paříži v lednu poprvé otestují přijímání milodarů bezkontaktní platební kartou. Církev se tak podle svého vyjádření snaží přizpůsobit novým technologiíma připravuje se na postupný zánik hotovosti, citovala agentura AP pařížskou diecézi.

Při nedělní mši v kostele Saint-François de Molitor v 16. pařížském obvodu bude mezi věřícími kolovat pět prototypů digitálních kasiček na milodary. Věřící si budou moci na jejich obrazovkách zvolit částku, jakou si přejí darovat - dvě, tři, pět nebo deset eur(51, 76, 126, nebo 254 Kč) - a zaplatit ji přiložením karty. Vzápětí jim přijde potvrzení s poděkováním.

Příjmy pařížských farností jsou bezmála z osmdesáti procent závislé na příspěvcích od věřících, z toho 14 procent tvoří milodary vybírané v kostelech. To v průměru představuje 98 eur (asi 2500 Kč) ročně na jednoho věřícího, uvedl na svém webu list Ouest-France. 

Již nyní mohou Francouzi podporovat svou farnost také prostřednictvím speciální aplikace La quete (Milodar) stažené do chytrého telefonu.

„Církev je odhodlána podporovat všechny nové způsoby života a trendy,“ uvedla pařížská diecéze. „Dematerializace platebních prostředků je také součástí výzev, které musí církev přijmout, ať už prostřednictvím propojeného koše, bezkontaktní platby nebo prostřednictvím aplikace pro smartphone,“ dodala diecéze.

Zdroj: https://byznys.lidovky.cz/v-parizskem-kostele-spusti-prijimani-milodaru-platebni-kartou-psp-/firmy-trhy.aspx?c=A180119_150120_firmy-trhy_ele

Zdroj: https://byznys.lidovky.cz/v-parizskem-kostele-spusti-prijimani-milodaru-platebni-kartou-psp-/firmy-trhy.aspx?c=A180119_150120_firmy-trhy_eleV pařížském kostele spustí přijímání milodarů platební kartou

Diskutovat (0)


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více