Číslo týdne 32:
Právě na tolik hodin má stát zásoby jídla pro stav nouze


03. 03. 2020  01:38     Nell Fantysová     komentáře (0)

Minimální rezerva jídla pro náš stát v případě nouze by měla pokrýt 3dny, tedy 72h. Jak tomu je ale ve skutečnosti? Správa státních hmotných rezerv (SSHR) sdělila, že ve skutečnosti máme jídlo pouze na 32h.

Číslo týdne 32: Právě na tolik hodin má stát zásoby jídla pro stav nouze
V případě, že by vláda vyhlásila stav nouze, by se rozdělovaly potraviny, které má stát k dispozici, potřebným, do zdravotnických zařízení, do dětských zařízení atp. Zásoby ovšem nejsou dostatečné a nepokryly by tak stanovenou normu zásob na 3dny. Potraviny by vystačily pouze na 1 den a 8h.

Koronavirus děsí obyvatele Číny od prosince 2019. V Evropě se ukázal o necelé dva měsíce později a konkrétně do České republiky se dostal minulý týden. U nás se evidují zatím 4 nakažení, kteří jsou izolováni a pod dohledem lékařů.Číslo týdne 32: Právě na tolik hodin má stát zásoby jídla pro stav nouze

Diskutovat (0)


Další články k tématu

Číslo týdne

200


ČÍSLO TÝDNE: 200 miliard korun. Právě tolik bude činit schodek státního rozpočtu České republiky za rok 2020. Schodek byl výrazně navýšen z důvodu nápravy koronavirové krize. Schválený schodek přitom dosud činil 40 miliard korun.

Číslo týdne

1,75


ČÍSLO TÝDNE - 1,75 procenta. Právě tolik činí aktuálně základní úroková sazba stanovená Českou národní bankou. Banka tuto sazbu snížila velmi výrazně o 0,5 procenta z důvodu snahy o zastavení pádu ekonomiky.

Číslo týdne

60 : Právě na tolik procent mají zaměstnanci nárok ze mzdového základu při péči o dítě


V důsledku uzavření škol kvůli koronaviru v celé České republice spoustu rodičů muselo zůstat doma se svým malým školákem. Ošetřovné, na které mají rodiče nárok, ale pokryje pouze 60% platu.

Číslo týdne

100 : Právě tolik jezdí po Praze GreenGo elektromobilů


Od 20. února jezdí po Praze 100 elektrovozů VW e-up! od maďarské carsharingové služby GreenGo. Tzv. servisní zóna v Praze umožňuje si tyto vozy pronajmout za pomocí aplikace v mobilním telefonu.   

Číslo týdne

58


ČÍSLO TÝDNE: 58, právě tolik procent činily vichřice na celkových výdajích pojišťoven v ČR na pojistných událostech. Více než polovinu plnění pojišťoven tak představovaly právě škody způsobené větrem a souvisejícími přírodními živly. 

Číslo týdne

8,5


ČÍSLO TÝDNE - 8,5 právě tolik miliard korun dali Češi na charitu v roce 2019. Částka, kterou lidé pomáhají potřebným se každoročně zvyšuje.

Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

9488281089

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

KalkulátorPoradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více