Číslo týdne 34


03. 12. 2019  00:22     Miroslav Zeman     komentáře (0)

ČÍSLO TÝDNE - 34 tolik kilometrů dálnic se otevře v letošním roce. Minulý rok to přitom byly pouhé 4 kilometry. Česká republika patří k zemím, kde se dopravní infrastruktura staví nejpomaleji.

Číslo týdne 34
Problémem pomalé výstavby dálnic je především složité a komplikované schvalování staveb a jejich příprava. Stavba dálnice se tak připravuje více než 9 let. To je v evropském kontextu velmi dlouho. Problém tak není nedostatek prostředků nebo nedostatečná politická vůle či nedostatek stavebních kapacit. Problémem je zastaralý a nepružný stavební zákon. 

Nedostatečná infrastruktura a chybějící dálniční síť je velkou brzdou dalšího rozvoje ekonomiky. Například v Maďarsku stihli od pádu komunismu postavit 1300 kilometrů dálnic proti pouhým 700 kilometrům dálnic u nás. Pomalým tempem výstavby dálnic jsme se navíc připravili o desítky miliard korun, které jsme mohli využít na stavbu dálnic z fondů EU.Číslo týdne 34

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

19768631833

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

5740


ČÍSLO TÝDNE - 5740 korun. Právě tolik bude činit dle rozhodnutí vlády tzv. paušální daň. Každý živnostník s příjmem do 800 tisíc korun ročně tak bude moci hradit sociální, zdravotní i daň v jedné paušální částce. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více