Číslo týdne:
450 000


07. 01. 2020  00:50     Miroslav Zeman     komentáře (0)

ČÍSLO TÝDNE 450 000. Právě tolik lidí změnilo v roce 2019 svého dodavatele elektrické energie. Dalších 214 000 lidí změnilo v loňském roce dodavatele plynu. Je to meziročně méně.

Číslo týdne: 450 000




Celkem tak svého dodavatele elektřiny, nebo plynu změnilo 665 000 lidí. Zatím v rokordním roce 2018 však změnilo svého dodavatele energií dokonce 834 000 lidí. Výrazně více lidí mění každý rok dodavatele elektřiny. Dodavatele plynu pak změní každý rok měně než polovina lidí měnicích dodavatele elektřiny.

Trh s dodavateli energií výrazně rozhýbal nový energetický zákon, který zásadním způsobem zjednodušil přechod od jednoho dodavatele k druhému. Zrušeny byly vysoké sankce za ukončení smlouvy i dlouhé výpovědní lhůty. V současné době tak stačí ke změně dodavatele elektřiny nebo plynu jeden formulář.

Zjednodušení však nevede jen k pozitivním výsledkům a snadné změně dodavatele. Bohužel liberální prostředí také otevřelo dveře nejrůznějším šmejdům, kteří vydělávají na klamání spotřebitelů, zejména seniorů, kterým dávají podepsat nevýhodné smlouvy a lidi tak úmyslně uvádí v omyl. 



Číslo týdne: 450 000

Diskutovat (0)


Další články k tématu

Číslo týdne

4,6


ČÍSLO TÝDNE - 4,6 právě o tolik procent se zvýšily maloobchodní tržby v České republice v roce 2024. Lidé začali výrazně utrácet.

Číslo týdne 104 000

104000


ČÍSLO TÝDNE - 104.000 právě tolik korun činila průměrná prodejní cena metru čtverečního bytu v České republice na konci loňského roku. Jednalo se tak o mezičtvrtletní zvýšení o 2,3 procenta. Byty tak dále výrazně zdražují.

Číslo týdne

155


ČÍSLO TÝDNE - 154 právě tolik miliard korun vykázala za loňský rok 2024 zisk Česká národní banka. Zisk ČNB představoval více než polovinu rozpočtového schodku státu.

Číslo týdne

28


ČÍSLO TÝDNE - 28 právě před tolika lety jsme mohli zažít pravé Ladovské Vánoce. Na Vánoce jsme tudíž měli naposledy sněhovou, bílou pokrývku v roce 1996.

Číslo týdne

2,3


ČÍSLO TÝDNE - 2,3 právě o tolik procent by měla dle odhadu České bankovní asociace vzrůst tuzemská ekonomika. V letošním roce bude růst činit jen minimální 1 procento. Odhad je tak výrazně skeptičtější, než u ministerstva financí.

Číslo týdne

16


ČÍSLO TÝDNE - 16 právě tolik procent činí v roce 2024 podíl dlužníků, kteří opakovaně nesplácejí své dluhy. Jedná se o výrazné zvýšení proti předchozímu roku, i proti situaci před nástupem pandemi Covidu.

Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

5376998816

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

4,6


ČÍSLO TÝDNE - 4,6 právě o tolik procent se zvýšily maloobchodní tržby v České republice v roce 2024. Lidé začali výrazně utrácet.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,2820
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,9010
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,8385
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,2280
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 27,1005
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,2050
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,0798
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více