Číslo týdne - 57


12. 06. 2018  00:50     Miroslav Zeman     komentáře (0)

ČÍSLO TÝDNE - 57 - Právě tolik procent populace v České republice používá pravidelně internetvé bankovnictví. Před deseti lety přitom činil tento podíl pouhých 12 procent populace. Česká republika tak vykázala za toto období největší skok v používání internetového bankovnictví mezi všemi členskými zeměmi EU.

Číslo týdne - 57
Ještě v roce 2007 přitom Česku patřilo ve využívání internetového bankovnictví 20 až 24 místo mezi členskými zeměmi EU, tedy jedna z nejhorších pozic. Tehdy internetové bankovnictví používalo pouze 12 procent občanů. 

O deset let později je všechno jinak. Internetové bankovnictví využívá 57 procent občanů a Česká republika se posunula na 12 až 13 pozici, tedy do výrazného nadprůměru. Jsme na tom dokonce lépe, než mnohem bohatší Německo, kde internetové bankovnictví používá 56 procent občanů. 

Tento rekordní posun v používání internetového bankovnictví svědčí o velkém rozvoji finančních služeb v ČR. Tento vývoj navíc výrazně podpořil silný nástup nízkonákladových bank, kde je používání internetového bankovnictví přímo nutností.


 Číslo týdne - 57

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

15648705610

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

39


ČÍSLO TÝDNE - 39 miliard. Právě tolik bude stát státní rozpočet kompenzační bonus pro podnikatele a živnostníky, kteří byli postiženi koronavirovou krizí. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více