Absolutním vítězem a držitelem titulu MasterCard Obchodník roku 2013 se stala IKEA


04. 02. 2014  18:00     tz     komentáře (0)

Celkový vítěz i vítězové v jednotlivých sortimentních kategoriích byli určeni na základě výsledků rozsáhlého reprezentativního výzkumu společnosti INCOMA GfK na vzorku 1 000 respondentů z celé České republiky. Hodnocenými parametry bylo spontánní jmenování prodejny („top of mind“), počet nakupujících a míra jejich věrnosti prodejně, důvěra zákazníků a spokojenost s vybranými parametry (sortiment, kvalita, personál, služby, uspořádání).

Absolutním vítězem a držitelem titulu MasterCard Obchodník roku 2013 se stala IKEA
  • Absolutním vítězem a držitelem titulu MasterCard Obchodník roku 2013 se stala IKEA. Ta byla také oceněna v rámci oborových kategorií jako MasterCard Obchodník pro domácnost 2013.
  • Mezi další vítěze oborových kategorií patří Kaufland, Sportisimo, Alza.cz, dm drogerie markt, Electro World, Levné knihy a OBI.
  • Ocenění v kategorii GE Money Bank nejpřínosnější věrnostní program se stal Teta Klub drogistického řetězce Teta.
  • Vítězem v kategorii MasterCard Obchodník bez bariér se stalo Tesco.
  • Vítěze v kategorii GE Money Bank Cena veřejnosti vybrali zákazníci hlasováním na internetu a přes SMS. Nejvíc hlasů získal Lidl.
  • Vítězem v kategorii MasterCard Kreativita roku 2013 se stal Lidl. Rozhodla tak porota složená z profesionálů v oboru marketingu, která ocenila kampaň Paulus vs. Ihnačák.

Absolutní vítěz

Absolutním vítězem jedenáctého ročníku ocenění se stala společnost IKEA Česká republika. Lidé nejvíce oceňovali hlavně skladbu sortimentu společnosti, prodejna vykazuje i vysokou míru loajality a důvěry zákazníků. Na druhém místě se v kategorii Absolutní vítěz prosadila dm drogerie markt a na třetím místě se umístila drogerie Teta.

"Letos poprvé mohli obchodníci soutěžit v kategoriích MasterCard Kreativita roku a Věrnostní program roku 2013. Potvrdilo se nám, že inovativní přístup k zákazníkům i nové technologie umožňují obchodníkům zpříjemnit a zjednodušit nakupování a to umí porota i veřejnost ocenit. Snahou MasterCard je podpořit a rozvíjet právě nové a nápadité projekty, které přináší zákazníkům vždy něco navíc,“ říká Martina Kirchrathová, Commerce Development Director společnosti MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Oborové kategorie

Vedle hlavní kategorie byli na základě průzkumu vybráni i vítězové devíti oborových kategorií:

1. Cenu MasterCard Obchodník s potravinami roku 2013 (hypermarkety, supermarkety, potraviny) letos díky vysoké loajalitě svých zákazníků vyhrál Kaufland, na druhém místě se umístil Globus, který tak neobhájil své loňské vítězství a na třetím místě je Lidl.

2. Ocenění v kategorii MasterCard Obchodník s oděvy 2013 (obuv, oblečení, sport) stejně jako loni vyhrála společnost Sportisimo, na druhém místě se umístil Deichman a na třetím A3 Sport. Sportisimo boduje zejména širokou sítí svých prodejen a vysokou loajalitou zákazníků.

3. Cenu MasterCard Internetový obchodník roku 2013 obhájil portál Alza.cz, na druhém místě se umístil server Mall.cz a na třetím Aukro.cz. Zákazníci pozitivně vnímají především šíři nabízeného sortimentu a obchodu jsou loajální.

4. Vítězem kategorie MasterCard Obchodník s drogerií a parfumerií roku 2013 se stala společnost dm drogerie markt, druhé místo patří drogerii Teta a třetím oceněným se stal Rossmann. Všechny tři společnosti tak dosáhly stejného umístění jako v loňském roce. Oceňovanými charakteristikami dm drogerie jsou především široký sortiment a personál prodejen.

5. MasterCard Obchodník s elektrotechnikou roku 2013 se stal Electro World, na druhém místě skončil Datart a třetí místo obhájil Okay. Electro World u zákazníků boduje zejména šíří sortimentu a kvalitou personálu.

6. Cenu MasterCard Obchodník s knihami, CD a DVD roku 2013 obdržely Levné knihy, hned za ním získaly ocenění Knihy Dobrovský a Neoluxor.

7. Vítězem v kategorii MasterCard Obchodník pro dům a zahradu 2013 (potřeby pro dům, zahradu a chovatele) se stalo OBI, na druhém místě Baumax, na třetím místě Hornbach. OBI zvítězilo ve své kategorii zatím pokaždé za dobu trvání soutěže, a má tak na svém kontě už jedenáct prvenství.

8. Cenu MasterCard Obchodník roku pro domácnost 2013 (nábytek a vybavení domácností) získala IKEA. Na druhém místě je Asko Nábytek a třetí se umístil Jysk. Tato kategorie byla letos do soutěže zařazena poprvé jako samostatná.

9. MasterCard Obchodník bez bariér 2013 se stalo Tesco. Zákazníci ocenili přístup personálu a službu iTesco, kdy jim je nákup doručen až do domu. Záštitu nad touto kategorií převzalo Konto BARIÉRY. (více informací vyjde ve zvláštní tiskové zprávě)

Zvláštní ceny

1. V kategorii MasterCard Obchodník roku 2013 GE Money Bank Cena veřejnosti zvítězil Lidl. První místo mu zajistilo 22 354 hlasů, na druhém místě se umístila IKEA s 10 528 hlasy a na třetím místě je drogerie dm markt se 7 334 hlasy. Zákazníci hlasovali prostřednictvím internetových stránek www.obchodnik-roku.cz a SMS zpráv v průběhu prosince 2013 a ledna 2014 a celkem mezi nejrůznější obchodníky rozdělili 153 973 hlasů.

 

2. Ocenění MasterCard Obchodník roku GE Money Bank Věrnostní program 2013 patří mezi novinky letošního ročníku a získala ho drogerie Teta s programem Teta Klub, který zákazníci označili jako nejpřínosnější.

 

„ Věrnostní programy, které obchodníci stále častěji nabízejí, jsou významným prvkem, kterým se mohou odlišit od konkurence. Mohou výrazně posílit loajalitu zákazníků. Díky velkému množství programů musí být ale postaveny promyšleně a silně“, říká Josef Jehlík, manažer věrnostního programu bene+, GE Money Bank. „ To vše jsou důvody, proč byla soutěž MasterCard Obchodník roku rozšířena o kategorii GE Money Bank Věrnostní program“, dodává Josef Jehlík.

 

3. Vítězem v kategorii MasterCard Kreativita roku 2013 se stal Lidl. Rozhodla tak porota složená z profesionálů v oboru marketingu, která ocenila kampaň Paulus vs. Ihnačák. Jedná se jedinou kategorii, kam sami obchodníci mohli nominovat jednu ze svých úspěšných marketingových kampaní.

 

4. – 5. O vítězi v kategoriích MasterCard Osobnost obchodu 2013 a MasterCard Inovace v obchodě roku 2013 hlasují účastníci Retail Summitu 2014 na základě nominací odborné poroty. (více informací o nominovaných vyjde ve zvláštní tiskové zprávě)

 

Slavnostní vyhlášení výsledků

Slavnostní vyhlášení absolutního vítěze, vítězů všech oborových kategorií i zvláštních cen proběhlo 4. února 2014 v Clarion Congress Hotelu v Praze.

 

Přehled vítězů ocenění MasterCard Obchodník roku 2013

Oborové kategorie

Vítěz

Absolutní vítěz MasterCard Obchodník roku 2013

IKEA

MasterCard Obchodník s potravinami roku 2013

Kaufland

MasterCard Obchodník s oděvy 2013

Sportisimo

MasterCard Internetový obchodník roku 2013

Alza.cz

MasterCard Obchodník s drogerií a parfumerií roku 2013

dm drogerie markt

MasterCard Obchodník s elektrotechnikou roku 2013

Electro World

MasterCard Obchodník s knihami, CD a DVD roku 2013

Levné knihy

MasterCard Obchodník pro dům a zahradu 2013

OBI

MasterCard Obchodník pro domácnost 2013

IKEA

MasterCard Obchodník bez bariér

Tesco

Zvláštní kategorie

Vítěz

MasterCard Obchodník roku 2013 – GE Money Bank Cena veřejnosti (viz zvláštní tisková zpráva)

Lidl

MasterCard Kreativita roku 2013 (viz zvláštní tisková zpráva)

Lidl

MasterCard Obchodník roku 2013 – GE Money Bank Věrnostní program roku 2013

Teta KlubAbsolutním vítězem a držitelem titulu MasterCard Obchodník roku 2013 se stala IKEA

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

35310205821

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

57


ČÍSLO TÝDNE 57 právě tolik procent Čechů nakupuje pravidelně na internetu. Je to o 18 procent více než v roce 2019, tedy před nástupem koronavirové krize. Zájem o internetové nakupování se bude zvyšovat i nadále.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,6640
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,7030
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,4495
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,2730
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,6095
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,9400
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1849
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více