AKTUALITA - Hromadné vymáhání bankovních poplatků je odstartováno


16. 02. 2013  10:46          komentáře (41)

Včerejším dnem, tedy v pátek 8. února jsme dosáhli hranice 10.000 nespokojených bankovních klientů, kteří jsou odhodláni poprat se s bankami o své poplatky za správu úvěru zpět a za zastavení jejich účtování.

AKTUALITA - Hromadné vymáhání bankovních poplatků je odstartováno
Tento zástup klientů se podařilo získat za pouhé dva a půl týdne. Dosud vyúčtované a nepromlčené poplatky a budoucí poplatky těchto nespokojených klientů bank činí více než čtvrt miliardy korun, a to 265 milionů.

.

NA INFORMACE O HROMADNÉM VYMÁHÁNÍ POPLATKŮ SE PODÍVEJTE ZDE!

.

Tímto oznamujeme, že v boji o bankovní poplatky bude klienty zastupovat Advokátní kancelář Hartmann, Jelínek, Fráňa a partneři, s.r.o., která si zasloužila naši důvěru, jak svou dosavadní profesní činností, tak především akceptací podmínek zastupování klientů, kteří se zapojili do hromadného vymáhání. Tyto podmínky budou zveřejněny spolu s plnou mocí, přičemž základními principy jsou nulová odměna advokáta v případě prohry a v případě výhry spotřebitel obdrží zpět všechny své poplatky, úroky a soudní poplatek (který bude hradit spotřebitel - 400 Kč), zbylý přísudek bude uhrazen advokátovi za jeho služby. Důraz jsme však kladli na zásadu, že klienti budou vždy poučeni o všech rizicích a možné povinnosti hradit náklady řízení bance, pokud by se soud prohrál a banka se nechala ve věci zastoupit advokátem k účelovému navýšení nákladů řízení. Ačkoliv ve výhru věříme, nikdy ji nemůžeme slíbit a zaručit.

Nemůžeme tvrdit, že nejsou rizika. Už samotná skutečnost, že soud může být prohrán i zaviněním samotného klienta (dodání chybných či neúplných listin, neposkytnutí součinnosti atd.) dokazuje, že o rizicích musí být klient poučen. Reprezentujeme klienty, kteří se se svou bankou neperou jen o peníze, ale z principu, že banky s námi zacházejí jako s méněcennými občany EU. Toto chceme změnit. Reprezentujeme klienty, kteří jdou do sporu i s vědomím rizik, za dobrou věc. Reprezentujeme informované klienty odhodlané bojovat.

Plná moc bude udělena přímo advokátovi. Přesné znění plné moci a veškeré podmínky se finalizují a budou zveřejněny během příštího týdne. Plná moc bude vycházet ze Smlouvy o poskytování právních služeb ve prospěch třetích osob, uzavřené mezi organizátory této spotřebitelské iniciativy a advokátní kanceláří, která bude obsahovat veškeré podmínky. Bankovním klientům bude předmětná smlouva poskytnuta spolu s plnou mocí tak, aby se mohli s jejím obsahem seznámit, a rozhodnout se, zda podpisem plné moci s obsahem smlouvy souhlasí.

V současné době tedy reprezentujeme významnou sílu, která dále roste. Tímto takto veřejně vyzýváme banky, jmenovitě pak Českou spořitelnu, a.s., Komerční banku, a.s. a Hypotéční banku, a.s., jejichž klienty zastupujeme v největším počtu, k jednání a pokusu o smírné řešení. Nedojde-li k dohodě do 28. 2. 2013, budou zahájeny kroky k soudnímu vymáhání, čímž mohou vzniknout především zmíněným bankám další náklady v řádech desítek milionů korun.

Možnost připojit se k nám nadále trvá. Věříme, že k soudnímu sporu nebude muset dojít, avšak jsme k tomuto připraveni.Patrik Nacher                                                   Petr Němec
www.bankovnipoplatky.com                                www.jdeto.deAKTUALITA - Hromadné vymáhání bankovních poplatků je odstartováno

Re: Koho vybrat?
...
Nesprávná adresa ve formuláři plné moci
Dobrý večer, po vyplnění plné moci jsem si všiml, že ve formuláři je červeně napsaná adresa, kam se ...
Re: Co je to přísudek?
ctěla bych se zeptat co znamená ostatní přísudek Děkuji...
Re: jaký poplatek
Mám dotaz, zda se jedná i o vrácení poplatků za úvěry u stavebních spořetelen....

bylo by možné odpovědět na dotazy? nemyslím jen můj, je jich tu už více bez odpovědi, děkuji. Větši...
Koho vybrat?
Mám posílat plnou moc na jdeto.de panu Němcovi? Mám vyplnit pouze formulář tady u Vás? A nebo mám po...
nemohu se zaregistrovat
nechce mě to dál pustit, když do doby do ukončení napíšu nulu, protože již mám splaceno. Pokud mám s...
Re: jaký poplatek
pro Blanka: Dobrý večer, mám stejný dotaz, ale po dlouhém nahlížení do všech úvěrových vypisů jsem d...
jaký poplatek
Dobrý den chtěla jsem se optat,jaký poplatek to přesně je.Na smlouvě mám na obou uvěrech psaný popla...
Registrace a jak dál?
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak se dozvím, že registrace byla úspěšně provedena a byli jsme zař...
Diskutovat (41)