ANO spořitelní družstvo je v zisku


08. 06. 2016  15:37          komentáře (0)

ANO spořitelní družstvo dosáhlo v dubnu 2016 meziměsíčního účetního zisku. Dle finančního plánu družstevní záložna plánovala zisk až v červenci 2016. Dokonce provozního zisku záložna dosáhla už v březnu 2016, místo plánovaného června. Družstvu se tedy daří nejen získávat plánované objemy depozit, ale i poskytovat úvěry, zejména podnikatelům a firmám.

ANO spořitelní družstvo je v zisku
„Za posledních pět měsíců zaznamenáváme významné meziměsíční nárůsty objemu depozitních vkladů,“ říká Ing. Jiří Diepolt, místopředseda představenstva ANO spořitelní družstvo. ANO spořitelní družstvo uzavřelo depozitní produkty za období leden – květen v objemu dosahující téměř 250 mil. korun. Stejně tak se daří i úvěrům. Družstvo poskytlo za prvních pět měsíců tohoto roku úvěry v celkové hodnotě přes 350 mil. Kč. 

„V ANO spořitelním družstvu jsme ke konci roku 2015 měli bilanční sumu podle předběžných dat na úrovni zhruba 1,3 mld. Kč,“ říká Ing. Petr Illetško, MBA, předseda představenstva ANO spořitelní družstvo. Záložna sice v roce 2015 zisk nevytvořila a skončili jsme hospodaření s mírnou ztrátou. Družstvu se podařilo ve spolupráci s jejími členy de facto téměř vynulovat historickou kumulovanou ztrátu družstva, a tím jej významně zatraktivnit pro vstup nových členů. 

„Provozní zisk jsme dle plánu očekávali letos v červnu, oproti předpokladům jsme dosáhli provozního zisku již v březnu 2016 a celkového ziskového hospodaření v dubnu 2016,“ říká Ing. Petr Illetško, MBA, předseda představenstva ANO spořitelní družstvo. 

V rámci následujících dvou letech chce záložna dosáhnout bilanční sumy 3 miliardy korun a poskytnout okolo 2,8 miliardy korun úvěrů. Cílem bude i příprava nabídky klíčových produktů a služeb odpovídající profilu banky zaměřující se zejména na živnostníky a malé a střední podniky.ANO spořitelní družstvo je v zisku

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

20110983953

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

5740


ČÍSLO TÝDNE - 5740 korun. Právě tolik bude činit dle rozhodnutí vlády tzv. paušální daň. Každý živnostník s příjmem do 800 tisíc korun ročně tak bude moci hradit sociální, zdravotní i daň v jedné paušální částce. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více