Byl zahájen 9. ročník soutěže Zlatá Koruna


01. 03. 2011  12:39     Jaroslav Brož     komentáře (0)

Od začátku března mohou finanční společnosti přihlašovat své produkty do soutěže o Zlatou korunu a získat tak toto prestižní ocenění, které se nejlepším finančním produktům uděluje již devátým rokem. Soutěž probíhá v celkem 15 kategoriích. Kromě toho budou již tradičně uděleny i tři hlavní ceny – Novinka roku, Cena veřejnosti a Cena podnikatelů. Výsledky devátého ročníku budou vyhlášeny 2. června v TOP HOTELu Praha.

Soutěž Zlatá koruna si za dobu své existence získala renomé jak mezi odborníky, tak u široké veřejnosti. Jako jediná hodnotí celé spektrum nabídky na trhu a ne pouze vybrané kategorie produktů. Do hodnocení je zapojeno 342 odborníků, kteří tvoří porotu soutěže, Finanční akademii. O postavení a významu Zlaté koruny svědčí i to, že v hlasování o Cenu veřejnosti a Cenu podnikatelů bylo v loňském roce odevzdáno téměř 144 000 hlasů.   Finanční společnosti mají možnost přihlašovat své produkty do devátého ročníku Zlaté koruny do 31. března 2011. Do tohoto termínu mohou také členové Finanční akademie nominovat do jednotlivých kategorií produkty, které jsou přínosné pro zákazníky, ale do soutěže přihlášeny nebyly. Loni se zúčastnilo soutěže rekordních 75 finančních společností s celkem 206 produkty. V hlavních kategoriích si odnesly ocenění Spořící účet AXA Bank v Novince roku, Internet Banka GE Money Bank v Ceně veřejnosti a mBusiness konto mBank v Ceně podnikatelů.   „Jsme svědky, jak krize změnila přístup většiny lidí k penězům a finanční společnosti na to postupně začaly reagovat. Na trhu se objevuje stále více novinek. Otázkou je, zda se všechny prosadí. Právě Zlatá koruna svými výsledky ukazuje, co z poměrně široké nabídky je životaschopné a přínosné pro klienta. V tom lze dnes spatřovat její největší poslání,“ říká Pavel Doležal, ředitel soutěže Zlatá koruna.   Generálním partnerem soutěže Zlatá koruna je OVB Allfinanz, přední poradenská společnost v oblasti osobních a rodinných financí. "Ocenění Zlatá koruna pro nás není jen jedno z dalších ocenění bankovních či finančních institucí a jejich produktů. Především je to pro nás jeden z pomocníků pro každodenní práci našich, a nejen našich, finančních poradců a široké veřejnosti jako takové. Podporujeme jej právě proto, že se touto populární formou kromě vytváření soutěživého prostředí mezi poskytovateli finančních produktů, podílí na finanční edukaci české veřejnosti, což je v souladu s naší strategií finančního vzdělávání," říká Michal Knapp, předseda představenstva a generální ředitel společnosti OVB Allfinanz, a.s.

 

  Již tradičně je významnou součástí Zlaté koruny hlasování veřejnosti o nejoblíbenější produkty roku. V Ceně veřejnosti nyní probíhá nominační kolo. Na www.zlatakoruna.info může každý účastník nominovat svůj nejoblíbenější finanční produkt. Dvacet produktů, které získají nejvyšší počet nominací, postoupí v dubnu do finálového hlasování, které bude probíhat jak na internetu, tak prostřednictvím SMS zpráv, a kde se rozhodne o konečných vítězích. V této době již také probíhá hlasování o Cenu podnikatelů, která je určena nejoblíbenějším produktům pro malé a střední podnikatele. Letos bude Cena podnikatelů udělena již počtvrté.


Byl zahájen 9. ročník soutěže Zlatá Koruna

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2019 na poplatcích již celkem zaplatili

31472109019

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Poradna