Bývalý šéf české mBank míří do GE Money Bank (HN)


04. 09. 2009  10:35     Olga Skalková     komentáře (0)

Novým působištěm bývalého šéfa české pobočky polské nízkonákladové banky mBank Jiřího Báči se má stát GE Money Bank. Do šesté největší tuzemské banky podle výše aktiv míří na post ředitele komerčního bankovnictví, který je členem vedení.

HN to sdělily dva zdroje z bankovních kruhů, které si nepřály být jmenovány. Báča, který z křesla generálního ředitele mBank odešel v červnu, informaci HN včera nepotvrdil ani nevyvrátil. Post šéfa komerčního bankovnictví GE Money Bank je po odchodu Radomila Štumpy už několik měsíců volný. Podle mluvčí GE Money Bank Markéty Dvořáčkové finanční dům nyní hledá na tuto pozici vhodného člověka. »Můžu v této chvíli jen potvrdit, že běží výběrové řízení.« V čele mBank byl Báča rok a půl. Svůj pro trh překvapivý odchod z mBank zdůvodnil novými výzvami v osobním a profesním životě. Podle některých spekulací za jeho rychlým odchodem stály určité rozpory s akcionáři ohledně další strategie banky. mBank je retailovou značkou polské BRE Bank patřící do německé skupiny Commerzbank, jedné z největších finančních institucí v Evropě. Ta do Česka vstoupila v listopadu 2007 a podobně jako v Polsku postavila svou strategii na internetovém bankovnictví, nulových poplatcích a vyšších úrocích na vkladech. Akcionáři podle těchto spekulací chtěli po Báčovi zvýšit poplatky a snižovat sazby na vkladech, a to i při horší kvalitě služeb, než nabízejí konkurenční banky. Nové angažmá Báči v GE Money Bank by z hlediska jeho dosavadní kariéry nebylo pádem. Z jedničky v nízkonákladové mBank by přešel do vedení velké banky, která má asi čtyřikrát víc klientů než mBank. Podle hodnocení trhu by spíš šlo o stagnaci v jeho dosud strmém vzestupu, kdy prokazoval schopnost dobře prezentovat výsledky. Báča, který se narodil v roce 1973, začal svou profesní kariéru v Komerční bance, pak pracoval v HVB, poté v Citibank, kde se stal členem představenstva. Před mBank působil jako šéf Home Credit na Ukrajině. Pod jeho vedením získala mBank čtvrt milionu klientů, jako jedna z mála tuzemských bank však prodělává. Akcionáři ale s prvními čtyřmi ztrátovými roky počítali. Podle zprávy BRE Bank, česká a slovenská pobočka dohromady, v 1.čtvrtletí prodělaly 152 milionů Kč, ve 2. čtvrtletí 126 milionů. GE Money Bank klesl v pololetí čistý zisk meziročně o 19,6 % na 1,23 miliardy Kč.  


Bývalý šéf české mBank míří do GE Money Bank (HN)

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

13626874879

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

192


ČÍSLO TÝDNE 192 právě tolik miliard vykázal státní rozpočet schodek ke konci měsíce dubna. Jedná se o dosud nejvyšší schodek v historii České republiky. Za jeho vznikem stojí jak výrazný pokles příjmů, tak strmé zvýšení výdajů státního rozpočtu.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,6470
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,1070
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,6310
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,5115
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,3975
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1600
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,2063
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více