Česká spořitelna zaostřila na mobilní bankovnictví:
spouští aplikaci pro iPhony vč. platby složenek a připravuje mobilní platby pro iPhony


13. 02. 2012  13:06     tz     komentáře (0)

Od 25. února 2012 budou moci klienti České spořitelny – majitelé iPhonů spravovat a kontrolovat své finance pomocí mobilu, navíc jako první v ČR mohou zaplatit i složenky. Stačí, když budou mít aktivovanou službu SERVIS 24 Internetbanking a zdarma si stáhnou aplikaci SERVIS 24 Mobilní banka, dodanou spol. Cleverlance Enterprise Solution, prostřednictvím App Store.

„Chytrý mobil má v České republice už přes 20 % uživatelů mobilních telefonů. Mobilní bankovnictví, díky němuž mají klienti banku ve svém mobilu, je jedna z nejrychleji se rozvíjejících oblastí, na kterou nyní reagujeme a zároveň ji obohacujeme. Přinášíme totiž novinku ve světě mobilního bankovnictví v ČR, a to skenování složenek a jejich úhradu přes iPhone,“ uvedl David Lorenc ředitel přímého bankovnictví České spořitelny.

 

Přes SERVIS 24 Mobilní banka klienti mohou skenovat a zaplatit složenku (aplikace jednoduše převede číselné údaje na složence během okamžiku do platebního příkazu, který klient pouze potvrdí), zadávat jednorázové příkazy, prohlížet si transakční historii nebo zůstatek na účtu, kontaktovat přímo ČS, vyhledat nejbližší bankomat nebo pobočku České spořitelny a zjistit její otevírací dobu. Bezpečnost mobilní aplikace je zajištěna pomocí několika vzájemně se doplňujících komponentů – klientského čísla (u prvního přihlášení), hesla, bezpečně zašifrované komunikace mezi mobilním zařízením a bankou, propojení unikátního výrobního čísla přístroje s účtem klienta a také

nastavení denních a měsíčních limitů pro bankovní operace.  

Přímé bankovnictví České spořitelny využívá více než 1,4 milionu klientů, z toho 1,2 milionu klientů využívá internetové bankovnictví SERVIS 24.

 

Ve 2. čtvrtletí 2012 přijde Česká spořitelna ještě s další aplikací pro iPhone 4 a 4S -  kartou v mobilu, díky níž klienti zaplatí bezkontaktně mobilem v obchodech. Telefonem bude možné platit všude, kde jsou akceptovány bezkontaktní karty Visa. Uživatelé telefonu iPhone jednoduše připevní ochranný rámeček iCarte od společnosti Wireless Dynamics ke svému telefonu iPhone a stáhnou si z App Store doprovodnou aplikaci Visa Mobile pro iCarte. iCarte obsahuje anténu a integrovaný zabezpečovací prvek Secure Element, v němž je mobilní karta Visa bezpečně uložena. Tato „karta“ pak pracuje s aplikací staženou z App Store tak, aby umožnila provádění plateb z telefonu iPhone. Po aktivaci mobilní karty Visa mohou spotřebitelé začít nakupovat jednoduše tak, že spustí aplikaci a přiloží svůj přístroj iPhone k jakémkoli platebnímu terminálu všude v Evropě, který akceptuje bezkontaktní karty. Služba bude nabídnuta zatím jen omezenému počtu klientů, po otestování bude rozhodnuto o jejím dalším rozšíření. Prostřednictvím telefonu bude možné bezpečně platit i na internetu.

 

“Visa Europe je s více než 30 miliony vydaných bezkontaktních karet a 175 tisíci partnerských prodejen lídrem v bezkontaktních a mobilních platbách. Propojení mobilních telefonů s platebními systémy je pro nás přirozenou a nevyhnutelnou evolucí a cestou do budoucnosti. Platby mobilním telefonem nabízejí uživateli vysoký standard komfortu, rychlosti a bezpečnosti. Obchodníkům zase přináší nový systém obsluhy klienta. Jsme velmi rádi, že jsme mohli podpořit naše inovativní partnery v tomto jedinečném projektu. Ten přinese konkrétní poznatky a zkušenosti od účastníků zkoušek této progresivní technologie, které budeme moci využít při dalším rozvoji "nové generace" plateb na českém trhu,“ říká Marcel Gajdoš, manažer Visa Europe.

 

Mobilní platby pro iPhone na bázi technologie NFC představují další logický vývojový krok po zavedení bezkontaktních plateb kartami, které Česká spořitelna spustila loni v říjnu. IPhone kartu v mobilu bude možné použít na všech platebních terminálech, které umožňují bezkontaktní platby.Česká spořitelna zaostřila na mobilní bankovnictví: spouští aplikaci pro iPhony vč. platby složenek a připravuje mobilní platby pro iPhony

Diskutovat (0)