Citibank končí s osobním bankovnictvím


14. 10. 2014  15:29     Miroslav Zeman     komentáře (0)

Z retailového trhu v České republice odchází jedna z tradičních bank. Citibank se rozhodla do konce roku 2015 opustit trh osobního bankovnictví. Tedy trh pro drobné klienty. Nadále však zůstane tato banka v ČR působit se službami pro firmy.

Citibank končí s osobním bankovnictvím
O odchodu banky z této významné části trhu se již spekulovalo. Odchodem Citibank tak skončí jedna z tradičních, byť menších bank z našeho trhu. Je nutné podotknout, že nabídka služeb pro drobné klienty byla již v minulosti velmi omezená. Citibank se prosazovala zejména na poli kreditních karet, které ve velkém nabízela na svých stáncích a pobočkách.

Banka není obecně mezi reatailovými klienty právě z důvodu omezené dostupnosti a omezeného rozsahu služeb moc známá. V našem klientském ratingu bank se pravidelně umisťovala na spodních příčkách hodnocení. Důvodem byla nejen malá známost banky, ale také její nízká dostupnost a produkty šíté spíše na míru významnějším klientům. Běžný, obyčejný klient tak u této banky nic pro sebe zajímavého nenašel s výjimkou již zmiňovaných kreditních karet.

Můžeme konstatovat, že odchod banky z retailového trhu nic nemění na reálné situaci a nabídce služeb pro tuzemské bankovní klienty. Banka nehrázla žádnou zásadní, ani důležitou roli na tomto trhu a také množství jejích klientů bylo omezené. Ani klienti banky se však nemusí ničeho obávat. Banka již poptává zájemce, který převezme aktivity banky v osobních bankovnictví a převezme si také současné klienty banky. Je pravděpodobné, že kupcem těchto aktivit bude s největší pravděpodobností některý z větších bankovních ústavů v ČR.

O dalších podrobnostech vás budeme nadále informovat.

VYHRAJTE AŽ 25 000 KORUN A ZŮČASTNĚNTE SE SOUTĚŽE STUDENTŮ VYSOKÝCH A STŘEDNÍCH ŠKOL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ. MŮŽE SE JEDNAT O VÁŠ NEJVYŠŠÍ HODINOVÝ VÝDĚLEK VE VAŠEM ŽIVOTĚ!Citibank končí s osobním bankovnictvím

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

18836137938

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

66


ČÍSLO TÝDNE 66 právě tolik miliard korun má stát nejdůležitější vládní opatření proti drahým energiím. Vláda zavádí energetický tarif, který by měl rodinám ušetřit několik tisíc korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,7300
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,4490
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2760
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,7700
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,4685
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,1700
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,0014
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více