ČSOB Leasing upevnil pozici jedničky. Rekordně posílil v operativním leasingu


17. 02. 2016  14:20          komentáře (0)

ČSOB Leasing poskytl svým klientům v loňském roce nejvyšší objem financí na nebankovním trhu financování v ČR - 18,4 mld. Kč. Doslova rekordní částka je navíc o 37 % vyšší než v roce 2014. Společnost tímto růstem ještě více posílila celkovou první pozici na trhu. ČSOB Leasing byl loni také velmi úspěšný v operativním leasingu, ve kterém vyrostl o 130 %. 

ČSOB Leasing upevnil pozici jedničky. Rekordně posílil v operativním leasingu
Celková částka poskytnutého financování v objemu 18,4 mld. Kč směřovala zejména k českým podnikatelům a podpořila tak celkové pozitivní trendy ve vývoji české ekonomiky. Společnosti se také dařilo na trhu operativního leasingu ve všech typech financovaných komodit, včetně strojů a zařízení. ČSOB Leasing meziročně vyrostl v operativním leasingu o 130 % na částku vyšší než 4 mld. Kč a posunul se tím na druhou pozici v žebříčku operativního leasingu oproti čtvrtému místu v loňském roce. O výrazný nárůst operativního leasingu se vedle obchodních úspěchů zasloužilo zejména zaměření společnosti na kvalitu tohoto produktu a s ním spojených služeb. 

Stabilně vynikajícího výsledku dosáhla společnost také na poli finančního leasingu (4,3 mld. Kč) a podnikatelských úvěrů (9,9 mld. Kč), kde jí již tradičně patří první příčka na trhu. 

„Výsledky loňského roku lze považovat za rekordní, kdy je nárůst objemu poskytnutých financí takřka o 37 % skutečným úspěchem. Podnikatelé i spotřebitelé mají investiční optimismus a jsme rádi, že je v tom můžeme našimi výbornými produkty významně podpořit,“ uvádí Libor Bosák, předseda představenstva a generální ředitel ČSOB Leasing. 

Tab: Objem nového financování poskytnutého ČSOB Leasing v roce 2015 a 2014

 

rok 2015

(objem v mld. Kč)

rok 2014

(objem v mld. Kč)

 

meziroční změna v %

operativní leasing

4,016

1,743

+ 130, 4

podnikatelské úvěry

9,887

7,252

+ 36,3

finanční leasing

4,265

4,172

+ 2,2

celkem

18,376

13,424

+ 36,9

 

ČSOB Leasing v loňském roce uspěl také v oblasti financování strojů a zařízení, které rovněž zaznamenalo dynamický rozvoj. „Jsme lídrem a referencí na trhu a naše výsledky podporují velmi dobrou kondici české ekonomiky. V minulém roce navýšil ČSOB Leasing financování investic do strojů, zařízení a technologií téměř na 8,7 mld. Kč, což představuje vysoký meziroční a dodávám i celkově rekordní nárůst o 45 %,“ vysvětluje Josef Rosenkranz, místopředseda představenstva a obchodní ředitel společnosti.

 

Finanční produkty byly v roce 2015 nabízeny v podmínkách ekonomického růstu. Rostly investice, rostly i výdaje domácností. Za těchto okolností se celkový objem nebankovního financování v roce 2015 dále meziročně zvýšil. Objem financí na celém trhu dosáhl podle ČLFA za loňský rok výše 144,9 mld. Kč, což činí meziroční růst o 7,1 %. Růst se projevil ve všech financovaných komoditách, přičemž absolutně nejvyšší dynamiku zaznamenal leasing strojů a zařízení, na jejich financování se poskytlo 28,7 mld. Kč. 
ČSOB Leasing upevnil pozici jedničky. Rekordně posílil v operativním leasingu

Diskutovat (0)