ČSOB vyplatila rekordní dividendy institucionálních fondů


16. 03. 2013  10:17     tz     komentáře (0)

Institucionální fondy ČSOB v únoru vyplatily dividendy. Na základě dobrých hospodářských výsledků byly vyplaceny dividendy ve výši 4,07 % p.a. v případě fondu ČSOB Institucionální – Státních dluhopisů a 5,6 % p.a. podílníkům fondu ČSOB Institucionální – Nadační.

ČSOB vyplatila rekordní dividendy institucionálních fondů
„Příčinou rekordních dividend je především růst cen dluhopisů v loňském roce. Letos nabídku institucionálních fondů doplňujeme ve větší míře nabídkou dalších, zejména zajištěných fondů, od kterých si díky nižší závislosti na stavu a vývoji úrokových sazeb slibujeme lepší výnosy,“ říká Jan Barta, generální ředitel společnosti ČSOB Asset Management, a.s., investiční společnost.
Institucionální fond ČSOB Státních dluhopisů využívá především státní dluhopisy, dluhopisy se státní zárukou či doplňkově také depozita u ČSOB. Jeho cílem je přinést výnosy přesahující možnosti obvyklých depozitních produktů, spořicích účtů apod., aniž by to znamenalo zvýšení kreditního rizika nad úroveň odpovídající investici do státních dluhopisů. Přestože hlavním smyslem fondu je stabilní a pravidelný výnos i v nepříznivých dobách, loňský vynikající výsledek ukázal i nezanedbatelný výnosový potenciál tohoto fondu.
Institucionální fond ČSOB Nadační se řídí konzervativní strategií, v rámci které fond investuje především do krátkodobých českých státních dluhopisů. V reakci na ekonomický vývoj byl zvýšen podíl investic do bankovních a firemních dluhopisů s investičním ratingem. V portfoliu fondu se neobjevily žádné cenné papíry emitentů ze zemí nejvýrazněji zasažených dluhovou krizí v Evropě (Řecko, Irsko, Portugalsko, Itálie, Španělsko), což vedlo i k velmi nízké volatilitě v průběhu roku. Fond tak za celý rok dosáhl velmi solidního zhodnocení.

Institucionální fondy jsou určeny pro klienty z řad právnických osob, kteří vyžadují stabilní výnos za minimálního rizika. Na rozdíl od fondů pro fyzické osoby je výhodou institucionálních fondů daňové zvýhodnění. Právnické osoby podléhají zdanění příjmů ve výši 19 %, přičemž fond platí jen 5% daň z příjmů. Pokud právnická osoba vloží své prostředky do fondu, inkasuje zajímavý daňový benefit ve výši 14 %. Navíc fond si může od daňového základu pro výpočet srážkové daně z dividend odečíst úrokové příjmy, což v důsledku vede ke snížení konečné daňové povinnosti. Efektivní daň z dividend se tak může snížit z původních 15 % až na teoretickou nulu, záleží na poměru úrokových a celkových výnosů. V našem případě se srážková daň za rok 2012 pohybovala na úrovni 8 až 10 %.

Jakékoli odhady výnosů nebo údaje o minulých výnosech slouží pouze pro informační účely a nejsou zárukou budoucích výnosů. Hodnota investice může v čase kolísat. Míra zdanění je individuální a může se měnit.ČSOB vyplatila rekordní dividendy institucionálních fondů

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

16013443719

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne 723 000

723000


ČÍSLO TÝDNE: 723 000 právě tolik žádostí již obdržela finanční správa o vyplacení kompenzačního bonusu pro OSVČ. Velká většina podnikatelů tak o tento bonus, který lze čerpat až v celkové výši 39 500 korun, zažádala. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více