ČTK:
Lidé vybrali na festivalu z mobilního bankomatu přes 3,1 mil. Kč


09. 07. 2010  10:29     ČTK     komentáře (0)

Návštěvníci hudebního festivalu Rock for People, který se konal o prodlouženém víkendu na letišti v Hradci Králové, vybrali na místě z mobilního bankomatu České spořitelny více než 3,1 milionu korun.

Loni v létě umístila spořitelna bankomat na tři festivaly, celkový objem vyzvednutých prostředků činil 3,5 milionu korun. Vyplývá to z údajů ČS, které má ČTK k dispozici. Zavedení mobilního bankomatu plánuje také ČSOB. Letošní ročník festivalu Rock for People potvrdil, že o mobilní bankomat je mezi klienty velký zájem. Návštěvníci festivalu uskutečnili během čtyř dnů celkem 2451 výběrů, průměrná výše jednoho výběru přesáhla 1250 korun. Festival navštívilo téměř 28.500 hudebních fanoušků, nejvíce v jeho šestnáctileté historii. Před bankomatem se v průběhu festivalu tvořily dlouhé fronty. Zájem klientů byl tak vysoký, že v bankomatu došly dvousetkoruny. "Povolali jsme bezpečnostní službu, která chybějící hotovost doplnila. Bohužel, nápor klientů na bankomat byl tak velký, že nebylo možné odhadnout vhodný čas pro doplnění hotovosti. Přijali jsme již opatření, aby na příští akci byl provoz stroje bez tohoto nepříjemného výpadku," řekl ČTK Jan Holinka z tiskového centra ČS. Kromě festivalu Rock for People umístí letos spořitelna svůj mobilní bankomat také na festivaly Colours of Ostrava a Hrady.cz, s výjimkou Kunětické hory. "U několikadenních festivalů je přítomnost bankomatu nejvíce potřeba a návštěvníci ocení, že nemusí nosit peníze po kapsách. Chceme i nadále aktivně vyhledávat další akce, na kterých bychom klientům nabídli náš mobilní bankomat," uzavřel Holinka. Zavedení mobilního bankomatu plánuje podle informací ČTK také Československá obchodní banka. "O mobilním bankomatu uvažujeme a máme ho v přípravě. Bližší detaily v tuto chvíli nemůžeme sdělit," uvedla Pavla Hávová z oddělení externí komunikace ČSOB. Mobilní bankomaty poskytují stejný rozsah služeb jako standardní bankomaty, komunikaci se systémy banky zajišťuje bezdrátový datový přenos. Mobilní bankomat je vybaven nejmodernějšími bezpečnostními prvky, například i technologií obarvování bankovek při jeho napadení, a také je pod nepřetržitým dohledem.  


ČTK: Lidé vybrali na festivalu z mobilního bankomatu přes 3,1 mil. Kč

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

20751063418

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

655


ČÍSLO TÝDNE - 655 právě tolik bylo vyhlášeno bankrotů tuzemských podnikatelů jen v průběhu června tohoto roku. Jedná se o nejvyšší počet bankrotů za celý rok. Podnikatelé krachují zejména z důvodu postižení koronavirovou krizí. Ohroženi jsou podnikatelé podnikající v automobilovém průmyslu či turistických službách.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více