Dnes je poslední den pro úhradu daně z nemovitosti


31. 05. 2016  12:14     Miroslav Zeman     komentáře (0)

Lidé, kteří v České republice vlastní nemovitost, musí do konce května uhradit daň z nemovitých věcí. Jedná se v podstatě o daň z vlastnictví nemovitosti. Pokud neuhradíte dnes, máte ještě šanci. ČTĚTE DÁLE!

Dnes je poslední den pro úhradu daně z nemovitosti
Lidé mohou zaplati daň z nemovitých věcí uhradit buď převodem ze svého účtu, nebo hotově na základě finančním úřadem zaslané složenky, případně na pokladně finančního úřadu. Lidé, kteří vlastní byt, dům, nebo pozemek tak uhradí za celý rok od stovek do několika tisíc korun. Daň se může lišit s ohledem na velikost obce kde se nemovitost nachází a také s ohledem na výši koeficientu, kterým mohou obce a města daň znásobit.

Zajímavostí daně ze nemovitých věcí je, že její výnos jde do rozpočtů příslušných měst a obcí. Tato daň se tak občanům příslušné obce přímo vrací v podobě služeb obce občanům, investic do obecního majetku, nebo provozu obce a města. Hodnota celkového výběru této daně činí za celý rok více než 10 miliard korun. Nejedná se tak o zcela nedůležitou daň.

Lidé, kteří nestihnou nebo nemohou zaplatit daň z nemovitých věcí během dnešního dne, mají tuto možnost až do pondělí, 7. 6. 2016, aniž by museli hradit penále či sankce za pozdní zaplacení. Finanční úřady tak dávají poplatníkům možnost, aby mohli své pochybení v dodatečné lhůtě napravit a daň zaplatit.

 Dnes je poslední den pro úhradu daně z nemovitosti

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

16391579775

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne 345 000

345000


ČÍSLO TÝDNE: 345 000 právě tolik žádostí obdržely dosud banky o odklad splácení hypotečních a spotřebitelských úvěrů. Klienti tak na splátkách ušetří až 10 miliard korun.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více