dTest:
Podvodný průzkum zmizel po akci dTestu, před dalšími varujeme


12. 12. 2013  19:19     tz     komentáře (0)

Českým internetem se prohnala vlna nevyžádaných podvodných e-mailů, které pod záminkou spotřebitelského průzkumu s možností výhry okrádaly spotřebitele o peníze. Díky dTestu je jeden z nich již nefunkční, na další je však třeba dát pozor.

dTest: Podvodný průzkum zmizel po akci dTestu, před dalšími varujeme
dTest odhalil podvodný e-mail a po prošetření všech detailů včera vyzval společnost DIMOCO, přes kterou služba běží, a také mobilní operátory, aby oželeli svůj podíl na zisku, ukončili neprodleně spolupráci s podvodníky, kteří službu provozují, a poškozeným spotřebitelům pomohli získat zpět jejich peníze. „Obratem na naši výzvu zareagovaly společnosti T-Mobile a Vodafone, které službu vyhodnotily jako porušení kodexu Premium SMS a podnikly kroky k jejímu pozastavení,“ říká Miloš Borovička, právní poradce dTestu.

Oběť tohoto podvodu dostala e-mail, kde se dozvěděla, že po vyplnění dotazníku k nákupním zvyklostem bude zařazena do soutěže o 850 euro. Na závěr dotazníku byl účastník vyzván k zadání telefonního čísla a obchodního řetězce, kde by chtěl 850 euro uplatnit. Následně bylo nutné to potvrdit přes SMS. Jejím odesláním se však spotřebitel zavázal platit 99 korun týdně.

Díky aktivitě dTestu již tento podvodný dotazník na internetu není. „Varujeme před podobnými nabídkami, které mohou pod různými záminkami lákat z lidí peníze, a spotřebitelům důrazně doporučujeme, aby k nim přistupovali obezřetně. Jakmile SMS číslo začíná číslem 900, jde vždy o platbu za služby. Proto je třeba důkladně číst podmínky nabízených služeb a nejprve přesně zjistit, co je jejich skutečným obsahem, jaká je cena a zda nejde o předplatné,“ radí Miloš Borovička. „Poskytovatelé tyto informace často skrývají, je tedy nutné hledat – listovat stránkami a číst i malá písmenka.“

Spotřebitelé, kteří byli podobně podvedeni, mohou kontaktovat spotřebitelskou poradnu dTest na čísle 299 149 009, kde se dozví, jak situaci řešit.dTest: Podvodný průzkum zmizel po akci dTestu, před dalšími varujeme

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

15815348065

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne 723 000

723000


ČÍSLO TÝDNE: 723 000 právě tolik žádostí již obdržela finanční správa o vyplacení kompenzačního bonusu pro OSVČ. Velká většina podnikatelů tak o tento bonus, který lze čerpat až v celkové výši 39 500 korun, zažádala. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více