Evropsko-ruská banka zahajuje provoz (HN)


07. 04. 2009  09:46     ČTK     komentáře (0)

Evropsko-ruská banka (ERB), první banka v tuzemsku specializovaná na klienty z Ruské federace, zahájí ve středu činnost své zatím jediné pobočky umístěné v Praze.

Evropsko-ruská banka (ERB), první banka v tuzemsku specializovaná na klienty z Ruské federace, zahájí ve středu činnost své zatím jediné pobočky umístěné v Praze. Další obchodní místa by měla postupně následovat. Plánovaná obchodní síť ERB by ale neměla být nijak rozsáhlá, měly by ji tvořit jednotky poboček. Dlouhodobým cílem je působení na trzích střední a východní Evropy, řekl včera místopředseda představenstva ERB Vladimír Hořejší. ERB bude univerzální bankou, ale nebude se snažit konkurovat peněžním ústavům zaměřeným na nejširší veřejnost. Hodlá se například věnovat financování a podpoře obchodu mezi Českou republikou a Ruskem. Klienty by mohly zaujmout i peněžní transakce. Podobně specializované banky jako ERB nejsou podle Hořejšího v tuzemsku žádnou výjimkou. Příkladem jsou třeba LBBW podporující německé firmy nebo Banco Popolare zaměřená na italskou klientelu.  
ERB, donedávna Banka mezinárodní spolupráce, získala licenci České národní banky loni po letech snažení. V Moskvě sídlící První česko-ruská banka (PČRB), jediná majitelka akcií ERB, se o získání licence v Česku snažila od roku 2004.  
 


Evropsko-ruská banka zahajuje provoz (HN)

Diskutovat (0)