HN:
Raiffeisenbank odkládá spuštění nového IT systému


30. 12. 2011  16:58     ČTK     komentáře (0)

Raiffeisenbank odkládá nejméně o rok spuštění nového informačního systému. Jeho zavedení přitom plánovala na přelom roku. Na vině je špatná spolupráce s indickým dodavatelem Infosys. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny, podle kterých je postavení zcela nového IT systému Raiffeisenbank v tuzemském bankovním sektoru největším projektem za posledních pět let. Jeho náklady se před rokem odhadovaly na více než jednu miliardu korun.

Nový systém má nahradit dva v současnosti používané - jednoho samotné Raiffeisenbank a druhého zděděného po eBance - a umožnit tak páté největší bance v zemi lépe obstát v rostoucí konkurenci, píše list.

Termín spuštění nechce banka v tuto chvíli zveřejnit, deníku pouze potvrdila, že na rozdíl od původních plánů bude nabíhat postupně. První část, která zjednoduší některé interní procesy a umožní získat například detailnější přehled o datech klientů, má být spuštěna příští rok v létě, řekl HN člen představenstva a výkonný ředitel odpovědný za IT Martin Kolouch. "Druhou část včetně nového internetového bankovnictví spustíme později. Přesný termín zatím nevím, ale nebude to v roce 2012," uvedl.

Podle Koloucha není zpoždění u tak rozsáhlých projektů ničím neobvyklým. Připustil však, že spolupráce s hlavním indickým dodavatelem byla komplikovaná. "Chvíli nám trvalo, než jsme našli společnou řeč a nastavili efektivní spolupráci," řekl HN.

.

Infosys navrhl a připravil IT řešení pro zhruba 2000 společností na světě. Zaměstnává téměř 115.000 zaměstnanců v 50 zemích. Bankovní produkt Finacle, který využije i Raiffeisenbank, má nyní přes 130 bank v 65 zemích světa.

Raiffeisenbank působí v ČR od roku 1993. S eBankou se sloučila v červenci 2008. V letošním roce za tři čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o 30 procent na 1,775 miliardy korun. Majoritním akcionářem Raiffeisenbank je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International AG (RBI), která vznikla v říjnu 2010 spojením Raiffeisen International a části RZB.HN: Raiffeisenbank odkládá spuštění nového IT systému

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

20818086552

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

655


ČÍSLO TÝDNE - 655 právě tolik bylo vyhlášeno bankrotů tuzemských podnikatelů jen v průběhu června tohoto roku. Jedná se o nejvyšší počet bankrotů za celý rok. Podnikatelé krachují zejména z důvodu postižení koronavirovou krizí. Ohroženi jsou podnikatelé podnikající v automobilovém průmyslu či turistických službách.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více