Jak na spoření? Zkuste spořicí účet


30. 10. 2012  00:09     Redakce www.bankovnipoplatky.com     komentáře (0)

Člověk nemusí mít vystudovaný titul z ekonomie či finanční matematiky, aby věděl, že spoření je velmi užitečná věc. Ukládat si na horší časy část prostředků z příjmu, ať již pravidelného nebo nepravidelného, fungovalo již za dob našich babiček a i dnes by to mělo být standardem pro každého zodpovědného člena moderní společnosti.

Od časů našich babiček se však hodně změnilo. Zázemí bank je na internetu, účty si ovládáme sami a produktová nabídka se rozrostla tak nevídaným způsobem, že je někdy obtížné se v tom vyznat. A to zejména v oblasti investování a spoření. Lze říci, že v poslední době, na úkor nevyhovujících běžných účtů (zanedbatelné až nulové úročení) či termínovaných vkladů (nepříjemné omezení výpovědní lhůtou), začaly hrát prim hlavně spořicí účty.

.

REALITY TEST SPOŘICÍCH ÚČTŮ!

.

Spořicí účty jsou specifické bankovní účty, jejichž hlavním účelem je sdružování finančních prostředků a jejich zhodnocování. Vazba klient-banka je u spořicího účtu výhodná pro obě strany. Klient dostává od banky vyšší úročení prostředků, může s penězi přitom volně disponovat a banka má určitou míru jistoty, že tyto prostředky bude moci i přesto používat. Ptáte se, jak to, když zde není žádná výpovědní lhůta? Plyne to jak z vyšších úroků, tak z praxe prověřeného faktu, že na spořicím účtu si lidé nechávají peníze zhodnocovat a moc na ně nesahají. Banka tak ví, že s vysokou pravděpodobností může tyto prostředky investovat a nebát se, že si pro ně klienti ve větším množství či všichni najednou v řádu dní přijdou. Navíc lze dnes spořicí účet založit za 5 minut přes internet, aniž by člověk opustil křeslo u svého počítače. Neexistuje tak jediný důvod, proč nechávat svoje peníze (nad rámec pravidelných či předvídatelných výdajů) spát či zahnívat na neúročených běžných účtech. Pokud tedy patříte k několika stovkám tisíc Čechů, kteří své úspory nechávají povalovat na běžných účtech, zamyslete se, jestli by nebylo lepší založit si spořicí účet a získat následující výhody:

  •          Vyšší úročení vkladů
  •          Efektivní ochránění úspor proti inflaci (jak kdy)
  •          Nízké nebo nulové bankovní poplatky
  •          Možnost jednoduchých transferů z účtu na účet pomocí internetového bankovnictví

Možnost spoření na různé účely (tvorba obálek, záložek, podúčtů apod.)Jak na spoření? Zkuste spořicí účet

Diskutovat (0)