KALOUSEK:
Požadavky na finanční poradce se musí zvýšit


08. 03. 2011  10:54     BP.com     komentáře (0)

Dnešní finanční fórum Zlatá koruna otevřel ministr financí ČR Miroslav Kalousek. Ve svém vystoupení mj. upozornil na to, že požadavky na finanční zprostředkování se musí zpřísnit. Důvěra ve finanční poradce podle něho u nás není valná, někdy i právem.

Podle Kalouska je zaregistrovaných 100 tisíc poradenských subjektů na zemi jako Česká republika alarmující číslo. Nasnadě je tedy otázka, zda jsou skutečně všichni poradci pro výkon svého povolání natolik erudovaní, aby mohli radit obyvatelům ČR jak hospodařit s penězi, třeba s životními úsporami. „Proto budu předkládat legislativní návrh, který toto řeší a bude zajišťovat, aby se poradci své profesi soustavně věnovali a budovali tak svou důvěryhodnost,“ zaznělo v příspěvku.

Podle Miroslava Kalouska je ale nezbytné pracovat i na zlepšení situace v poptávkové straně, tj. na finanční gramotnosti klientů. Ministr zmínil, že z dosavadních výsledků průzkumu finanční gramotnosti nebyl vůbec nadšen. „Jen regulací samozřejmě nelze problémy odbourat,“ řekl Kalousek.

SLUŽBA: Potřebujete poradit v oblasti financí?

Kalousek se v tomto kontextu na konci svého vystoupení dotkl i tématu vzdělávání, a sice nedostatečné výuky finanční problematiky v českých školách. „Pokud zapomeneme, že bitva u Hastingsu proběhla v roce 1066, bude to možná ostuda, ale nějak se tím životem protlučeme. Pokud ale někdo uvěří, že finanční produkt může přinést návratnost 200 procent za rok, ostuda to možná nebude, ale důsledky pro takového důvěřivce a jeho rodinu mohou být fatální,“ zakončil Kalousek charakteristickým bonmotem.KALOUSEK: Požadavky na finanční poradce se musí zvýšit

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

16619036861

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne 345 000

345000


ČÍSLO TÝDNE: 345 000 právě tolik žádostí obdržely dosud banky o odklad splácení hypotečních a spotřebitelských úvěrů. Klienti tak na splátkách ušetří až 10 miliard korun.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více