Komentované zprávy bank:
K hypotéce od ČS pojištění zdarma, KB má Apple Pay


11. 12. 2019  00:11     Redakce     komentáře (0)

KOMENTOVANÉ TISKOVÉ ZPRÁVY Z BANK:

O čem nás naše banky informují? A jak moc jsou jejich tiskové zprávy zajímavé? Podíváme se na ně trochu veselýma a trochu kritickýma očima. ČTĚTE DÁLE!

Komentované zprávy bank: K hypotéce od ČS pojištění zdarma, KB má Apple Pay
Komentované zprávy nejsou přesnými či seriózními zprávami o krocích bank a jejich náplni. Jedná se o odlehčený komentář a ironizování tiskových zpráv z bank, které jsou často strohé, vážné a banky se v nich rády nekriticky chválí.

Reakce některých zástupců bank na naši novou rubriku svědčí o faktu, že výše uvedený smysl této rubriky zatím nepochopili. Připomínáme, že se nejedná o aktuální zpravodajství, ale o výběr zpráv z předchozího čtvrtletí, které jsou zajímavé ke komentování a zároveň mohou sloužit k hodnocení bank v našem projektu Vstřícná banka.

Tento týden jsme vybrali následující zprávy, které banky vydaly v předchozím čtvrtletí. Čtěte!sberbank Sberbank zvyšuje úročení profesních spořicích účtů

Od června zvyšuje Sberbank úrokovou sazbu nových profesních spořicích účtů pro advokátní či notářskou úschovu na 0,8 % ročně. Jedná se o jedno z nejvyšších úročení úschovných účtů na trhu. Účet je bez omezení výše vkladu, je zdarma včetně všech transakcí a je možné jej vést i v EUR a USD měně.

Sberbank šla ve šlépějích UniCredit Bank a ve druhém čtvrtletí zvýšila úrokové sazby u profesních účtů. Těch sice nemá tato banka tolik jako UniCredit, ale snaží se s výrazně větší konkurencí držet krok. Obecně oceňujeme zvyšování sazeb u jakýchkoliv druhů účtů, včetně spořících či termínovaných.Komerční banka Komerčka má Apple Pay

Komerční banka umožňuje jako jedna z prvních českých bank svým klientům platit prostřednictvím služby Apple Pay. Službu stačí jednoduše aktivovat v aplikaci Wallet, která je předinstalovaná přímo v mobilním telefonu Apple.

Kromě konstatování faktu, že je to úplně normální a s touto službou přišly i ostatní banky, můžeme také pochválit, že i klienti tak velké banky mají od začátku roku 2019 možnost platit ze svých Applů prostřednictvím Apple Pay. Pro klienty banky s tímto telefonem se jedná o jednoznačný luxus v placení.Česká spořitelna Česká spořitelna nabízí k nové hypotéce pojištění domácnosti či nemovitosti na rok zdarma

Česká spořitelna v rámci promo akce nabízí k novým hypotékám v období od 4. března do 3. května 2019 pojištění domácnosti či nemovitosti na rok zdarma. Pojistnou smlouvu k hypotéce lze podepsat až do 15. května. Nabídka platí pro nové hypotéky i americké hypotéky s fixací delší než jeden rok.

Ale, ale, máme tu další dárečky. Když jste si vzali hypotéku u České spořitelny banka vám zaplatila pojištění domácnosti na celý rok. Samozřejmě u jí vybrané pojišťovny. Pro klienta to znamená úsporu pár tisíc korun. Pokud banka ještě osvobodí klienta od poplatku za uzavření smlouvy, může být úleva klientovi poměrně výrazná.


 Komentované zprávy bank: K hypotéce od ČS pojištění zdarma, KB má Apple Pay

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

36249911426

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

57


ČÍSLO TÝDNE 57 právě tolik procent Čechů nakupuje pravidelně na internetu. Je to o 18 procent více než v roce 2019, tedy před nástupem koronavirové krize. Zájem o internetové nakupování se bude zvyšovat i nadále.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,4360
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,4870
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,5265
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,7645
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,4935
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,9650
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1393
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více