KoPaNa aneb Komentáře Patrika Nachera (Deník Metro, 2.8.2006)


01. 01. 2005  01:00     Patrik Nacher     komentáře (0)

Začalo to "skorotchýní" a skončilo to v Metru. Tak by se ve zkratce dala s nadsázkou popsat geneze vzniku tohoto sloupku. Přibližně před rokem mě moje budoucí příbuzná vyprovokovala k aktivitě proti výši bankovních poplatků u nás.

KoPaNa aneb Komentáře Patrika Nachera
Zdroj: Metro
Datum: 02.08.2006
Název: KoPaNa aneb Komentáře Patrika Nachera
Podtitulek: KoPaNa
Číslo: 145
Autor: PATRIK NACHER
Str.: 07
Rubrika: EKONOMIKA
Oblast: Tisk celostátní
Zpracováno: 02.08.2006 05:40:30
Identifikace: MW20060802000077

Text:
Začalo to "skorotchýní" a skončilo to v Metru. Tak by se ve zkratce dala s nadsázkou popsat geneze vzniku tohoto sloupku. Přibližně před rokem mě moje budoucí příbuzná vyprovokovala k aktivitě proti výši bankovních poplatků u nás. Celý život pracovala v bance a dost nelibě nese dnešní situaci, kdy banky, již vlastněné zahraničním kapitálem, u nás zavádí poplatky, které v zemích, kde sídlí mateřské společnosti, buď vůbec neexistují, nebo jsou mnohem nižší. Jelikož samotné nadávání většinou nepomůže, chtělo to konkrétní, razantní, ale slušnou a přitom srozumitelnou akci. A tak vznikla myšlenka založit webovou stránku, která se bude věnovat bankovním poplatkům a především, kde se lidé budou moci připojit k petici proti poplatkové politice bank a diskutovat. Tak se také stalo. K petici se přidaly další aktivity. Lidé si mezi sebou začali vyměňovat své "bankovní" zkušenosti a doporučení. Asi nejúspěšnější zatím byla anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek. Tu zcela suverénně vyhrál poplatek za příchozí platbu, pro který hlasovalo ve finálovém kole více než 81% návštěvníků webu. Aktuálně běží na webu anketa o nejslušnější banku u nás z pohledu výše poplatků, přehlednosti sazebníků, srozumitelnosti obchodních podmínek a servisu pro klienty.
A v tomto bodě do "hry" vstupuje deník Metro, který se stává mediálním partnerem ankety. Snaha pozitivním způsobem ovlivnit úroveň bankovních služeb, snížit současnou výši poplatků a nabídnout prostor pro diskusi klientů bank, se stala společným cílem webu a deníku Metro. Nově vzniknuvší rubrika "KoPaNa" je pak jednou z platforem, kde se dočtete nejen o bankách, ale i o obecných ekonomických otázkách. A jak jsme vlastně přišli na název rubriky? Jednoduše. V prvé řadě to je zkratka složená z prvních dvou písmen slov Komentáře Patrika Nachera. Zároveň lze tuto zkratku číst jako kopaná, tedy jiný výraz pro fotbalové klání. A fotbal je symbolem nejen soupeření, ale také hry, kde se točí mnoho peněz. Je to asi jediný sport, který může hýbat ekonomikou.
Věřím, že čtenáři deníku Metro zde najdou podnětné čtení a v této chvíli vám přeji pohodové letní měsíce.

provozovatel serveru bankovnipoplatky.comKoPaNa aneb Komentáře Patrika Nachera (Deník Metro, 2.8.2006)

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

16778791700

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

1,5


ČÍSLO TÝDNE - 1,5 právět tolik procent dosahuje aktuálně nejvyšší zhodnocení na spořících účtech. Tuto sazbu nabízí Moneta Money Bank a Wüstenrot hypoteční banka. Ostatní banky pak převážně úročení vkladů snižují.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více