MasterCard letos v ČR zavede autorizace plateb přes selfie


02. 03. 2017  13:36          komentáře (0)

Společnost MasterCard plánuje v České republice ještě v letošním roce zavést autorizaci on-line plateb prostřednictvím selfie snímku tváře uživatele mobilního telefonu. V současnosti jedná s několika tuzemskými bankami o zavedení služby.

MasterCard letos v ČR zavede autorizace plateb přes selfie
V rozhovoru s ČTK to dnes na veletrhu Mobile World Congress řekl generální ředitel MasterCard ČR a Slovensko Miroslav Lukeš. Takzvanou selfie pay už MasterCard nabízí například v Nizozemsku. "Ověřili jsme si, že to je právně možné. V současnosti jednáme s několika partnery," řekl Lukeš. V Česku již funguje autorizace plateb prostřednictvím otisku prstu v mobilním telefonu.

U své mobilní peněženky Masterpass, kterou v Česku využívá přes 100.000 lidí, firma chystá rozšířené použití. V současnosti lze jejím prostřednictvím platit například ve vybraných obchodech nebo za pohonné hmoty, v budoucnu by to měl být například nákup občerstvení nebo jídla v restauracích, platba za vstupenky, úhrada parkovného nebo nákup jízdenek na hromadnou dopravu. Součástí Masterpassu bude i možnost provedení karetních plateb mezi lidmi prostřednictvím služby MasterCard Personal payments. Podle Lukeše je v Česku fenoménem používání bezkontaktních platebních karet, které tvoří 83 procent transakcí, což je nejvíce v Evropě. Použití mobilních telefonů k bezkontaktním platbám prostřednictvím technologie NFC by se mělo do roka rozšířit ze stávajících desítek tisíc používaných zařízení na stovky tisíc. "Uživatelé placení prostřednictvím mobilů jsou mnohem aktivnější než u běžných platebních karet," dodal Lukeš. V Česku je přes 11 milionů platebních karet, z toho sedm milionů provozuje MasterCard. Ročně se prostřednictvím platebních karet uskuteční zhruba půl miliardy transakcí.MasterCard letos v ČR zavede autorizace plateb přes selfie

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

5741639408

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více