Menší poplatky za výběr z bankomatů.


02. 01. 2008  11:59     HN     komentáře (0)

Česká spořitelna od ledna snížila poplatky za výběr hotovosti z bankomatů skupiny Erste Group, a to z 25 korun a půl procenta z vybírané částky na jednotnou sazbu šest korun.

Rakouská Erste Group působí v osmi zemích střední a východní Evropy: kromě Česka na Slovensku, v Maďarsku, Rakousku, Chorvatsku, Srbsku, Rumunsku a na Ukrajině. Novinka se tak týká celkem 5500 bankomatů.

Raiffeisenbank a eBanka sjednotí od února sazby. Poplatky za služby u Raiffeisenbank a eBanky by se měly až na drobné výjimky sjednotit od února. "V obou bankách budou například stejné poplatky za odchozí platby nebo výběr hotovosti," řekl mluvčí banky Tomáš Kofroň. Raiffeisenbank koupila eBanku loni v říjnu, sloučit by se banky měly do poloviny roku 2008. Některé poplatky, jako například ceny za výběr z bankomatů, banky sjednotily již v srpnu. Od února by měla třeba odchozí platba v rámci domovského finančního ústavu stát 2,90 koruny a mimo banku 4,90 koruny. Výjimkou bude účet eKonto, kde bude poplatek 2,90 koruny platit i pro odchozí platby mimo banku.Menší poplatky za výběr z bankomatů.

Diskutovat (0)