Mezinárodní konferenci k finanční gramotnosti


04. 12. 2009  05:59     Cofet     komentáře (0)

Další články

Společnost COFET, a. s. se svými partnery uspořádala pod osobní záštitou eurokomisaře Vladimíra Špidly a předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miloslava Vlčka již „Druhou mezinárodní konferenci k finanční gramotnosti“.

          Leader vzdělávání finanční gramotnosti dospělých občanů ČR společnost COFET, a. s. se svými partnery uspořádala pod osobní záštitou eurokomisaře Vladimíra Špidly a předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miloslava Vlčka již „Druhou mezinárodní konferenci k finanční gramotnosti“ v Emauzském klášteře v Praze za účasti 146 odborníků z ČR i ze zahraničí. Prezidentkou konference byla prof. Zuzana Dvořáková z VŠE. Generálním partnerem konference byla ČSOB, a. s. a hlavním mediálním partnerem deník E15, dalším partnerem FINANČNÍ GRAMOTNOST, o.p.s. Konferenci moderoval Jan Martinek.            V oficiální části programu vystoupil pan předseda PS P ČR Miloslav Vlček, který podporuje rozvoj finanční gramotnosti již několik let, poslanec EP Richard Falbr, který problematiku předluženosti velice dobře zná z Mostecka, obchodní rada Velvyslanectví Slovenské republiky Ladislav Bodnar, který seznámil přítomné se systémem vzdělávání finanční gramotnosti na Slovensku a George Smid člen Britské obchodní komory, který vyčíslil roční ekonomické dopady nedostatečné finanční gramotnosti v GB na britské daňové poplatníky na více než 2,4 mld. liber.           Finanční gramotnost je základní nástroj prevence proti předlužení, který přispívá k obraně proti zvyšujícímu se nárůstu zadlužení, proti rizikovému životu na dluh přerůstajícímu v syndrom předlužení a je nástrojem k obraně zranitelných skupin obyvatelstva a k zabránění sociálních dopadů vyplývajících z předlužení.           V první části pracovní části na téma finanční gramotnost jako prevence vystoupili náměstek ministra financí Bohdan Hejduk, náměstek ministra práce a sociálních věcí Marián Hošek, předseda představenstva COFET, a. s. Ivan Noveský a členka Bankovní rady České národní banky Eva Zamrazilová.          V druhé části „Systém finanční gramotnosti“ vystoupil za Ministerstvo financí Dušan Hradil, za Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Svatopluk Pohořelý a za FINANČNÍ GRAMOTNOST, o. p. s. Iva Ašmerová.            V části třetí „Dobrá praxe a budoucnost finanční gramotnosti“ ředitel Úřadu práce ve Žďáře nad Sázavou Václav Pavlosek, ředitel Bankovního institutu vysoká škola, a. s. Josef Janča a místopředsedkyně představenstva COFET, a. s. Barbora Jandová.            Účastníci konference i v diskuzi potvrdili nezbytnost vzdělávání ve finanční gramotnosti dětí i dospělých a mj. odsoudili praktiky při získávání klientů nebankovními subjekty. Kolik miliard Kč asi stojí roční dopady nedostatků finanční gramotnosti české daňové poplatníky?   Další informace na webových adresách: www.cofet.cz, www.financnigramotnost.eu   Přednášku šéfa Cofetu najdete v příloze.  


Mezinárodní konferenci k finanční gramotnosti

Diskutovat (0)


Další články k tématu

Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

8921333064

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

104


ČÍSLO TÝDNE 104 - právě tolik miliard vytvořily banky čistý zisk v roce 2022. Jedná se o rekordní výsledek po hladových letech v době koronavirové krize.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 23,7040
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,0260
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,0540
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 26,9350
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,9640
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,1500
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,8089
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více