Miloš Večeřa přešel z představenstva České exportní banky do Expobank CZ


21. 09. 2018  11:11          komentáře (0)

Bývalý člen představenstva České exportní banky Miloš Večeřa nově působí v týmu korporátního bankovnictví Expobank CZ. Působil například také v Raiffeisenbank, Československé obchodní bance, v Chase Manhattan Bank, v IFC, ale také jako předseda Komise pro exportní financování České bankovní asociace. V oblasti korporátního bankovnictví se Miloš Večeřa pohybuje více než 30 let, v Expobank CZ se jako nový Trade & Export Finance Specialist zaměří na získávání nových korporátních klientů a jejich financování.

Miloš Večeřa přešel z představenstva České exportní banky do Expobank CZ
Ve své nové roli v týmu korporátního bankovnictví, který v Expobank CZ vede Jiří Procházka, je Miloš Večeřa zodpovědný za získávání nových klientů s exportním potenciálem, a to především do zemí SNS (Společenství nezávislých států) a jejich následné strategické financování. „Mým cílem je nadále rozšiřovat portfolio korporátní klientely banky, které v současnosti čítá několik tisíc klientů. Součástí toho je nejen akvizice nových partnerů s exportním potenciálem, ale zároveň také identifikace a implementace vhodných finančních strategií na míru jejich obchodním aktivitám,“ uvádí Miloš Večeřa. Právě korporátní bankovnictví je spolu s privátním bankovnictvím hlavní oblastí činnosti Expobank.

Miloš Večeřa vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, absolvoval také manažerské programy zaměřené na leadership ve Velké Británii, USA či Belgii. V roce 2003 složil makléřské zkoušky Komise pro cenné papíry v Praze. Během své dosavadní kariéry působil například v Credit Lyonnaise Bank Praha, Chase Manhattan Bank ve Vídni, Praze a New Yorku, v Komerční bance, Československé obchodní bance, ale i jako člen představenstva České exportní banky. Od roku 2010 až do letošního roku zastával post předsedy Komise pro exportní financování České bankovní asociace. Miloš Večeřa je ženatý, má dvě děti a ve volném čase se věnuje lyžování, tenisu, fotografování a cestování.


 Miloš Večeřa přešel z představenstva České exportní banky do Expobank CZ

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

16019561921

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne 723 000

723000


ČÍSLO TÝDNE: 723 000 právě tolik žádostí již obdržela finanční správa o vyplacení kompenzačního bonusu pro OSVČ. Velká většina podnikatelů tak o tento bonus, který lze čerpat až v celkové výši 39 500 korun, zažádala. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více