Německo zvažuje zrušení poplatků za bankomaty


06. 09. 2007  08:24     Aktuálně.cz     komentáře (0)

Šéfové německých bank zvažují, že zruší poplatky za výběr z bankomatů. Na frankfurtské konferenci to oznámil předseda představenstva sítě spořitelen.

Na frankfurtské konferenci s příznačným názvem Banky v převratné době to oznámil předseda představenstva sítě spořitelen (Sparkasse) Jürgen Hilse. "Měli bychom poplatky zrušit," uvedl. Kleina podpořil také šéf Postbank Wolfgang Klein, a předseda představenstva Dresdner Bank Herbert Walter.

Bossové velkých bankovních domů tak reagují na kroky malých institucí, které už nyní zaručují svým klientům výběry zdarma i z cizích bankomatů. Nejnověji takovou službu zavedla Direktbank ING-Diba a Volkswagen Bank.  V Německu v současné době existují tři konkurenční konsorcia provozující bankomaty. Velké banky obsluhuje Cash-Group, vlastní síť mají spořitelny a třetí společenství vytvořily družstevní banky.

Nejnovější krok ke zrušení vzájemného účtování poplatků za výběr s cizí sítě tedy podporují zástupci dvou ze tří systémů. Prosadit úplné zrušení poplatků za bankomaty ale nebude jednoduché. "Ten si snad dělá legraci," citoval list Handelsblatt reakci nejmenovaného jihoněmeckého bankéře na Hilseho projev na konferenci. Poplatky totiž i v Německu stále tvoří nezanedbatelnou část příjmů bank.Německo zvažuje zrušení poplatků za bankomaty

Diskutovat (0)