No vida! Česká spořitelna ruší poplatek u služby cash back!


28. 08. 2012  12:34     Bp.com     komentáře (1)

V minulém týdnu jste si exkluzivně na webu bankovnipoplatky.com mohli přečíst porovnání poplatků u služby cash back v českých bankách, z něhož jednoznačně vyplynulo, že největší banka u nás (Česká spořitelna) si jako jediná z bankovních ústavů za tuto službu účtuje 6 Kč (ve všech ostatních, které službu poskytují, byla možnost dostat se ke službě zdarma). Problém byl v tom, že poplatek za výběr hotovosti u obchodníků vybírala nejen od svých klasických klientů, ale hodlala tak činit i od „donucených“ majitelů sKaret. To už ale neplatí!





Dna dny poté, co byl náš článek zveřejněn a informaci z něho převzala některá česká média, se objevila zajímavá zpráva – Česká spořitelna poplatek za službu cash back ruší, a to s ultrarychlou účinností od 1. září. „Poplatek za cash back rušíme od září, chceme tak nabídnout držitelům sKarty další způsob výběru dávky v hotovosti zdarma. I přesto, že ve smlouvě mezi MPSV a Českou spořitelnou je cash back nadstandardní zpoplatněnou službou, my jsme se rozhodli vzít náklady na sebe a umožnit tak další bezplatný přístup k dávce,“ uvedla pro BP.com Helena Matuszná z tiskového centra České spořitelny.

.

ČTĚTE PŮVODNÍ ČLÁNEK – MAJITELÉ SKARET BUDOU ZA CASH BACK PLATIT

.

Na sazebníkové změně však nevydělají jen majitelé sKaret, ale také ostatní největší české banky. „Zároveň bude cash back zdarma i pro ostatní klienty ČS, držitelé jakékoli jiné platební karty. Věříme, že tito klienti zrušení poplatku uvítají - vedle bezplatné platby kartou v obchodech získají na stejném místě i určitou hotovost, aniž by museli hledat bankomat. Cash back nabízíme od roku 2007, po počáteční nejistotě, kdy se klienti s novou službou "seznamovali", zájem o ní rok co rok stoupá,“ dodala Matuszná. „Je pozitivní, že banka flexibilně reaguje na diskusi a poplatek zrušila. Pro majitele sKaret, zejména pro hendikepované, bude možnost vybrat si zdarma hotovost v obchodech velmi vítaná,“ řekl analytik Aleš Rod.

.

VŠE O SKARTĚ JE ZDE!



No vida! Česká spořitelna ruší poplatek u služby cash back!

Dobrá práce
Dobrá práce serveru i České spořitelny... klobouk dolů....
Diskutovat (1)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

35309410430

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

57


ČÍSLO TÝDNE 57 právě tolik procent Čechů nakupuje pravidelně na internetu. Je to o 18 procent více než v roce 2019, tedy před nástupem koronavirové krize. Zájem o internetové nakupování se bude zvyšovat i nadále.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,6640
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,7030
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,4495
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,2730
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,6095
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,9400
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1849
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více