Obchodní ředitel Arval CZ - Jiří Solucev:
Mezi alternativními pohony vede CNG


30. 05. 2019  00:39          komentáře (0)

Jak se vyvíjí trh operativního leasingu, ve kterých segmentech je potenciál pro růst a jaké jsou budoucí plány Arvalu – to vše v rozhovoru prozradil obchodní ředitel Jiří Solucev.

Obchodní ředitel Arval CZ - Jiří Solucev: Mezi alternativními pohony vede CNG
Jaké trendy lze v oblasti operativního leasingu pozorovat?

Především operativní leasing začal tak trochu „lidovět“ a už si k němu našli cestu i podnikatelé, menší firmy a v poslední době též soukromé osoby. Dalším důležitým trendem je návrat k běžné délce pronájmu od 3 do 5 let. To znamená, že skončila „éra“ krátkodobých leasingů.

 

Arval se v poslední době zaměřuje též na malé firmy a živnostníky. Jaký je v tomto segmentu zájem o operativní leasing?

Zde je velký potenciál, protože operativní leasing je dobře etablovaný ve velkých firmách a nadnárodních korporacích, kde jej využívá cca 30 % firem. Malé firmy a živnostníci tomu začínají teprve přicházet na chuť. Zde je dnes penetrace této služby do 5 %. Proto se dá očekávat v tomto segmentu narůstající zájem.

 

Jak se v loňském roce meziročně vyvíjel zájem o operativní leasing?

Celkově došlo k mírnému zpomalení poptávky a trh s operativním leasingem rostl přibližně o 4 %, právě díky zastavení krátkodobých leasingů, které v předchozích letech katapultovaly poptávku velmi vysoko. Nicméně výhled na rok 2019 je opět pozitivní, hlavně díky větší znalosti tohoto produktu a zájmu dalších skupin zákazníků.

 

Arval věnuje svou pozornost alternativním pohonům. Rozšiřuje i zastoupení elektromobilů ve své flotile. Jaké jsou plány na letošní rok?

V letošním roce očekáváme další pozvolný nárůst podílu vozidel s alternativními pohony. Stále nejpopulárnější variantou zůstává pohon na CNG, kde dojde k rozšíření nabídky vhodných modelů i dalšímu navýšení počtu plnících stanic. Řadu zajímavých nových modelů uvedou výrobci též s hybridním a plug-in hybridním ústrojím, proto očekáváme též nárůst podílu této kategorie. U čistě elektrických vozidel odhadujeme větší ofenzivu nových modelů v roce 2020 v souvislosti s nutností plnit emisní limity automobilek. Nárůst počtu elektromobilů proto očekáváme výrazný v procentuálním porovnání s loňským rokem, avšak v absolutních číslech se bude jednat stále o jednotky, maximálně desítky vozidel.

 

Kdo je typický zájemce o pronájem elektromobilu? Jaké služby nabízíte?

To bohužel nelze zcela dobře definovat, nicméně rozhodně jsou to firmy nebo jednotlivci, kteří primárně potřebují vozy pro městský provoz, případně jej využívají k marketingovým účelům. Arval dnes dokáže zajistit kompletní infrastrukturu spojenou s provozem elektromobilu, ať už je to zajištění platební karty, financování dobíjecí stanice nebo zajištění alternativního vozu pro delší vzdálenosti či zahraniční cesty.Obchodní ředitel Arval CZ - Jiří Solucev: Mezi alternativními pohony vede CNG

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

16630822997

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne 345 000

345000


ČÍSLO TÝDNE: 345 000 právě tolik žádostí obdržely dosud banky o odklad splácení hypotečních a spotřebitelských úvěrů. Klienti tak na splátkách ušetří až 10 miliard korun.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více